V okresním přeboru je dobojováno: Sokol Sloup uvažuje o I. B třídě

Českolipsko - Sloupský klub obsadil v letošním ročníku II. třídy třetí místo. Druhý celek přeboru z Dolní Libchavy postup do krajské soutěže odmítl.

20.6.2013

Přeborník Českolipska sezony 2012/ 2013: TJ Zákupy. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Je dobojováno, máme po sezoně. Těmito slovy si pravděpodobně ulevila většina funkcionářů a hráčů fotbalových klubů nejen z Českolipska.

Přeborníci nejvyšší okresní soutěže na Českolipsku ze Zákup slaví postup. Opačné starosti řeší v tabulce poslední Polevsko a druhý sestupující celek z Brniště: obě mužstva totiž sestupují o třídu níže. Jediný otazník, který je zatím neznámý, visí nad tím, kdo zaujme uvolněné místo v I. B třídě po Spartaku z Dubice. Ten v těchto dnech oficiálně zažádal o přeřazení svého mužstva dospělých do II. třídy.

„Víme, že se Dubice odhlásila a že Dolní Libchava do I. B třídy jít nechce. V každém případě o tom u nás jednáme a vše by se mělo rozhodnout do konce tohoto týdne," odpověděl včera na přímý dotaz Deníku funkcionář SloupuJiří Dostál.

Polevsko - Zákupy 1:5 (1:1)

Hosté byli ve všech směrech lepší, domácí Polevsko se už řadu týdnů a měsíců smiřuje s pádem do III. třídy.

Rozhodčí: Hamada.

Dubá - Kravaře 4:1 (1:0)

Slavoj měl vlažný úvod a trápil se. Až po svém úvodním gólu na konci poločasu se Dubá zmátořila a Kravaře jí pak nestačily.

Branky Dubé: 43. a 58. Porsch, 48. Kamarád, 75. Wagenknecht st. Rozhodčí: Král - Táborský, Hamada. Diváků: 80.

Sestava Dubé: Dvořák - Lodinský Jombík, Beneš, Wagenknecht ml. (46. Franěk) - Krs (30. Wagenknecht st.), Heptner, Kamarád (65. Sloup), Soukup Charouzek, Porsch.

Sloup - Stružnice 2:1 (1:1)

Domácí začali hned od začátku aktivně, stříleli ze všech pozic, ale hostujícího brankáře nemohli překonat. A tak se ozvalo pravidlo nedáš dostaneš: Stružnice šla do vedení. „Pak jsme ale přidali ještě větší obrátky a zásluhou Bezoušky jsme dvakrát skórovali, čímž jsme skóre otočili ve svůj prospěch," uvedl Jiří Dostál ze Sloupu.

Sestava domácích: Lacina - Satrapa, Stejskal, Šup, Dostál, Kašpar, Vik, Tománek, Žák, Nečas, Bezouška.

Kamenice - Brniště 0:1 (0:1)

Poslední zápas sezony měl být jasnou záležitostí domácího týmu, z výhry se však radovalo sestupující Brniště. Kamenici nebyl nic platný trvalý tlak, když nedokázala využít ani několik stoprocentních šancí. Hosté je po rozehraném trestném kopu potrestali brankou Jaroslava Zelenky.

Branka: Zelenka Jar. Rozhodčí: Zlatník, Paulus, Copko.

Sestava vítězů: Gutkais - Luft Pavel st. - Kuběna, Luft Petr, Heršálek - Stand P., Kopecký M., Kuchař - Zelenka M. (80. Kavenský), Zelenka J., Luft Pavel ml.

Nový Oldřichov - Dolní Libchava 2:1 (1:1)

V klidu sehraný zápas, v němž nikomu ze soupeřů prakticky ani už o nic nešlo, přinesl tři góly a jednu červenou kartu. Tu dostal po hodině hry domácí hráč Sedláček. „Ironií bylo, že od té doby, co jsme hráli v oslabení, jsme se zlepšili a mohli dát nejméně čtyři góly," sdělil Deníku Vladimír Satranský, funkcionář novooldřichovského fotbalového klubu.

Branky: 5. Veits, 64. Věchet 18. Los. Rozhodčí: Poppr. ČK: 1:0 (61. Sedláček). Diváků: 50.

Lokomotiva Česká Lípa - Zahrádky 8:1 (2:1)

V rámci posledního kola II. třídy okresního přeboru hostila českolipská Lokomotiva Zahrádky a roli favorita bez problémů potvrdila. Domácí totiž deklasovali Sokol vysoko 8:1, přičemž čtyři góly v dresu vítězů zaznamenal Miroslav Horáček. Dařilo se také Štěpánu Matysovi, který zaknihoval hattrick.

Lokomotiva Česká Lípa - Zahrádky 8:1 (2:1).Jedinou trefu Zahrádek obstaral Petr Lebduška.V úvodu střetnutí dal o sobě vědět Zlatníček, který ale mířil mimo. Poté se stejný hráč proměnil do role nahrávače a po jeho pasu otevřel skóre Miroslav Horáček 1:0. Hostitelé byli nadále aktivnější, Matys sice střílel vedle, ale vzápětí se ve skrumáži zorientoval Leoš Zlatníček a zvýšil 2:0.

Hosté se ke slovu dostali ve 12. minutě, nikým nekrytý Šidlo vybídl ke skórování Petra Lebdušku, který střelou do protipohybu nedal Kaprasovi šanci zasáhnout 2:1. V závěru první půle měl obrovskou šanci Miroslav Horáček, který po rohovém kopu pádil přes celé hřiště, ale svoji one man show gólově nezakončil.

„První poločas byl celkem vyrovnaný, běhaví mladíci z Lokomotivy dokážou na domácím pažitu přehrát kohokoliv, ale jakmile jsme snížili na 1:2, tak jsme i chvílemi dobře kombinovali. Škoda, že jsem nevyrovnal na 2:2 po té pěkné akci, na jejímž konci domácí gólman parádně zasáhl," zhodnotil úvodní dějství záložník Zahrádek Petr Lebduška.

„Začali jsme velmi dobře, kdy jsme soupeře zatlačili a podařilo se nám vstřelit dvě branky. Poté jsme ale přestali hrát, což vyústilo v branku soupeře a snížení na 2:1," popsal průběh první půle autor čtyř branek Miroslav Horáček.

Po přestávce dostal Štěpán Matys přesný pas a s Káděm si věděl rady 3:1. Záhy se sice neprosadil Zlatníček, ale hostitelé si vše vynahradili v 55. minutě, kdy se balónu zmocnil Miroslav Horáček, který svému týmu zajistil už tříbrankové vedení 4:1. Kanonáda domácích pokračovala, Volešák vysunul Miroslava Horáčka, který zkompletoval svůj hattrick 5:1.

V 77. minutě si Štěpán Matys naběhl za obranu a ranou pod břevno upravil na 6:1. Obrana Zahrádek zřejmě pořádala den otevřených dveří, neboť Miroslav Horáček znovu utekl, položil si gólmana Káděho a zvýšil na 7:1. Tečku za tímto gólově bohatým zápasem udělal Štěpán Matys, jenž se řítil sám na Káděho a i on zaknihoval hattrick 8:1.

„Druhý poločas jsme odešli fyzicky, ale hlavně nemáme dostatek fotbalistů, kteří by uměli nahrát balón. Jakmile jsme všechny míče ztráceli, tak to byla voda na domácí mlýn, jak se říká a absolutně nás zničili," pokrčil rameny Petr Lebduška.

Zato Miroslav Horáček byl pochopitelně spokojenější. „O poločase jsme si řekli, že budeme hrát naši hru, což vedlo k dalším šesti brankám a soupeře jsme jednoznačně přehráli a k ničemu jsme je nepustili. Chtěl bych na závěr sezony poděkovat klukům a vedení za sezonu a za 2. místo v poháru."

Branky: 4., 55., 67. a 85. Horáček M., 50., 77. a 88. Matys, 7. Zlatníček - 12. Lebduška. Rozhodčí: Janovský - Weiss, Táborský. ŽK: Volejník V. (Č. Lípa). Diváci: 50.

Loko Česká Lípa: Kapras - Volejník V., Šindelář, Proch, Vnuk - Horáček M., Beneš (67. Volejník L.), Linhart (31. Volešák), Matys - Zlatníček, Florián (50. Horáček V.)

Sokol Zahrádky: Kádě - Rous, Gabriel (75. Čvančara), Wencelius, Piskor - Švarc, Lebduška, Doležal, Votruba (33. Kovachki) Šidlo, Mareček.