„Chceme postoupit, a to jak tady v poháru, tak i po letech do divize," přiznal manažer mužstva FC Nový Bor Jiří Obrovský.

Doksy - Nový Bor 2:3 (0:1)

Někteří domácí tzv. „takyfanoušci skeptici" před duelem prorokovali, že Doksy dostanou „dardu".

Důvody k tomu asi měli, protože kouč Josef Vinš již dopředu avizoval, že přednost v sestavě dostanou ti, kteří se po zranění rozehrávají a náhradníci z lavičky, včetně 20letého gólmana Antonína Kadlece. A právě on se stal jednou z hlavních opor Doks. Sice třikrát inkasoval, ale nejméně pět čistých šancí soupeře zlikvidoval. „Je sice malej, ale docela dobrej," kýval hlavou jeden z diváků na tribuně.

První gól domácí nepoložil

Úvodní gól padl již v 10. minutě, kdy absolutně nikým nekrytý Ondřej Lebruška dopravil centrovaný balon hlavou do sítě 0:1. Za dvě minutky mohlo být srovnáno. To měl na kopačce takřka jistý gól Pavel Doležel, když se uvolnil přes dvojici stoperů a běžel sám na Oldřicha Meiera. Ten ale reflexivně nohou pokus vytěsnil na roh.

Od té doby domácí výrazně ožili a ve 20. minutě mohli srovnat, ovšem osamoceného Cengera u pravé tyče skvělým zákrokem vychytal Meier.

Zanedlouho to byl znovu neúnavný „Dodo" Doležel, kdo čeřil vodu v novoborské obraně. Jako úhoř se prosmýkl po levé straně šestnáctky až k brankové čáře, odkud poslal gólovou návnadu na malý čtverec pro Horčíka, který se mohl Meiera, stojícího uprostřed brány zeptat: „Kam to chceš?" A novoborský brankář mu zřejmě telepaticky odpověděl: „Dej to do mě!" A tak se také stalo…

Na druhé straně vykouzlil skvělý zákrok Kadlec po hlavičkové koncovce Lebrušky, takže bylo potěšitelné, že se téměř dvě stovky fanoušků rozhodně nenudí.

Nástup do II. poločasu měl lepší hostitelský tým, neboť již v úvodní minutě zaslouženě vyrovnal Doležel. Doksy i potom pokračovaly v ofenzivním pojetí, ovšem ve 49. minutě na to doplatily. Před vápnem Boru ztratil míč Švec, hosté podnikli rychlý kontr po pravém křídle, Lukáš Kubeš vyšachoval rozhozenou obranu a namazal Lukáši Demkemu, pro něhož nebyl problém trefit poloprázdnou svatyni 1:2.

Když se čtvrt hodiny před koncem z hranice velkého čtverce neomylně napřáhl Kubeš (1:3), a navíc další novoborské akce jako z fotbalové čítanky rozleptávaly domácí obranu, zdálo se být rozhodnuto. Ale nebylo!

Deset minut před koncem zahrál Ondřej Vacek dlouhý trestný kop před Meiera a Doležel hlavou snížil na 2:3, což svěřencům lodivoda Vinše vlilo novou krev do žil. Opět se pouštěli do útoku s cílem vyrovnat, jenže minuty na nefunkční časomíře (ne)běžely jako bláznivé a mužstvo Františka Kubáně další penaltový rozstřel, jako v předchozím kole ve Cvikově, nedopustilo, tudíž postupuje.

Branky: 46. a 77. Doležel 10. Lebruška, 49. Demke, 73. Kubeš. Rozhodčí: Řeháček, bez karet. Diváků: 140.

Doksy: Kadlec - Horčík, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Štastný, Vágner (16. Švec), Cenger, Vacek Jakub, Jurčik (70. Šimon), Vacek Ondřej, Doležel (Zoubek, Vítek, Prskavec). Trenér Jos. Vinš.

Nový Bor: Meier - Šiner, Lebruška, Vlk, Kubeš, Půlpán (83. Hruška), Šulc, Všetečka, Vávra, Demke (68. Suněk), Paštika (Baťka, Szabo). Trenér Fr. Kubáň.

Doksy - Nový Bor 2:3.

Doksy - Nový Bor 2:3.

Doksy - Nový Bor 2:3.