Bude to utkání mezi prvním a druhým. Bude to souboj o postup do třetí nejvyšší soutěže. České Lípě stačí remíza, Jirny musí vyhrát, jestli chtějí znovu po roce stanout na nejvyšší příčce. „Věříme si. Jedeme do České Lípy vyhrát. Zkušenosti hovoří pro nás.“ Tak toto jsou slova Josefa Jíchy, sportovního ředitele SK Viktorie Jirny.

Neznamená to však, že by si v Jirnech nevážili kvalit svého sobotního soupeře. „Čekali jsme to, že se Česká Lípa bude pohybovat na špici tabulky,“ dodává Josef Jícha.

Samotný zápas začíná v 17 hodin (výkop obstará českolipská starostka), ale fotbalové odpoledne začne už skoro o tři hodiny dříve. Ve 14.15 se utkají staré gardy Slávie a České Lípy. O přestávce vystoupí mažoretky a budou se konat dovednostní soutěže. Zápas mají moderovat známí „spíkři“ Pavel Čapek a Robert Záruba. Stejně tak budou přítomni i při hlavním zápase.

V 16.15 proběhne vyhlášení a předání cen všem mládežnickým týmům Arsenal Č. Lípa. V přestávce hlavního zápasu se utkají v minifotbale přípravky obou soupeřů.

Autor: Alex Neugebauer