Jeho několika zkušenými hráči posílený kádr obsadil po podzimu v okresní soutěži 3. místo za vedoucí rezervou Cvikova a druhou Lindavou, na níž ztrácí jediný bod. A protože je dopředu jisté, že z této skupiny postoupí minimálně první dva celky tabulky, chtějí mezi nimi být i Sosnovští.

Michal Janovský, předseda oddílu, pro Deník zhodnotil podzimní část z pohledu sosnovského mužstva.

„Na začátku letní přípravy převládal optimismus a spokojenost s účastí a přístupem k tréninkům většiny hráčů našeho kádru, a obzvlášť po příchodu několika posil těsně před zahájením prvního kola. Jenže hned v utkání proti nováčkovi z Pertoltic jsme v domácím prostředí prohráli 1:2. Díky tomu jsme z euforie rychle vystřízlivěli a uvědomili si, že nás čeká ještě dost práce, abychom se dostali do herní i psychické pohody, a také aby někteří hráči vůbec pochopili, co se od nich čeká," vrací se na začátek sezony 2014/ 2015 předseda a zároveň i gólman Sosnové.

„Zlomilo se to zhruba od 4. kola zápasem v Oknech. Od té doby jsme měli šňůru asi 11 zápasů bez prohry, včetně remíz v silném Cvikově a doma s Tuhaní. Naopak takticky jsme nezvládli jen zápas v Kunraticích a poté jsme ještě porazili Mimoň a Zahrádky."

Na otázku, kdo zda všechny nové hráčské posily splnily očekávání, Janovský odpovídá: „Z hráčů bych extra nikoho nevychvaloval, ani nezatracoval, hráli jsme jako jeden tým a to očekáváme i v jarní části. Co se týče posil, tak byl určitě nejvíce vidět nestárnoucí Milan Slipčenko a dobrá utkání měl i navrátivší se Jirka Vokoun. Náš hrající trenér s ligovými zkušenostmi Martin Hapiák všem ukázal, že fotbal hrát ještě nezapomněl a patřil vždy k nejlepším. Naopak zklamáním pro mě byly výkony Milana Banga, který se vrátil z hostování z Nového Boru."

Předseda otevřeně hovoří i cílech pro jarní část. „Postup do přeboru je určitě naší prioritou už vzhledem k tomu, že obec Sosnová zrealizovala rekonstrukci a přístavbu kabin a díky tomu je tu tedy zázemí minimálně nejvyšší soutěž Českolipska."

Nereálná podle Janovského není ani krajská fotbalová soutěž.

„Hrát v Sosnové fotbal na krajské úrovni, jako v nedávné minulosti, by bylo pěkné, ale je to otázka peněz, a i když máme podporu obce, na krajskou soutěž by to v tuto chvíli nestačilo. Ale uvidíme, třeba se najde někdo další, kdo by nás finančně podpořil."

Zimní přípravu Sosnovští oficiálně zahajují přesně za týden 17. ledna.

Přijede stará garda Sparty Praha

„Zpočátku bude vše probíhat v okolí Sosnové , kde se zaměříme na fyzickou kondici. Na poslední tři týdny připravujeme přátelská utkání se Stružnicí, Horní Policí a Habarticemi," nezakrývá plány šéf klubu nedaleko České Lípy, ovšem na dotaz, ohledně možných nových hráčů odvětí: „Do zimní průpravy chceme již zapojit i ty hráče, které chceme získat pro jarní odvety, ale jejich jména vám zatím nemůžu prozradit."

Fotbalový oddíl Sparta Sosnová letos oslaví rovných 50 let od svého založení, takže se dají očekávat oslavy.

„Ano, bude to 20. června," přitakává Michal Janovský a pokračuje: „V rámci oslav se mimo jiné uskuteční i utkání našeho týmu se starou gardou Sparty Praha a večer vše zakončí taneční zábava. A kdyby se nám letos podařilo postoupit, tak bylo by to super a všichni bychom měli o důvod víc toto kulaté výročí společně oslavit."