Střetnutí mělo ještě jeden náboj, jako moderátor byl pozvaný komentátor České televize Pavel Čapek, kterému měl sekundovat Robert Záruba, jenž se však omluvil pro nemoc.

Exhibice začala opatrně, hráči se spíše seznamovali s míčem, až v 7. minutě hlavičkoval do obránce českolipský Machač. Slávisty přijela podpořit i početná skupinka fanoušků, kteří se také starali o dobrou atmosféru. Po přihrávce Machače naskakoval Barvíř, ale gól se mu vstřelit nepovedlo. Znovu to byl Machač, který se ocitl v další šanci, tentokráte hlavičkoval nad.

Úvodní branku zápasu má na svědomí Vladimír Juríček, který ke vzdálenější tyči nedal Štíchovi šanci – 1:0. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Po sklepnutí Štěpánka zavěsil Martin Šimon – 2:0. Ani Slávisté nechtěli zůstat za očekáváním a také začali střílet. Na 2:1 snížil Petr Herda, kterého napodobil Zdeněk Čáp, jenž se ocitl sám před Dvořákem – 2:2.

PROHLÉDNĚTE SI FOTOGALERII

Stejný hráč zkoušel Dvořákovu pozornost znovu, napodruhé neuspěl. Pražané otočili vývoj zápasu ještě do poločasu. Po přesném pasu Čápa měl Herda jednoduchou úlohu, zbývalo mu totiž trefit zcela odkrytou branku, což se mu podařilo – 2:3. Před přestávkou mohl vyrovnat Šimon, ale oba týmy odcházely do kabin za stavu 3:2 pro hosty.

Ve druhé půli předvedli domácí gólový koncert. Vše načal z hranice vápna Jiří Ješeta – 3:3, identický fotbalista o několik minut později strhl vedení na stranu České Lípy – 4:3. Severočeši byli při chuti, přidali pátou branku a kráčeli za vítězstvím. Tento plán nečekaně zdramatizoval svou třetí trefou v utkání Petr Herda – 5:4. Možnost vyrovnat ale odmítl Karel Machač, který hlavičkoval do prázdné branky – 6:4.

Razítko na českolipské vítězství přidal Vlastimil Holub, který přehodil brankáře Štíchu – 7:4.

Česká Lípa – Slavia Praha 7:4 (2:3)

Branky: Juríček, Šimon, Ješeta, Ješeta, Penčev, Machač, Holub – Herda, Čáp, Herda, Herda.

Autor: Michal Šandor