Oba týmy své poslední zápasy v sezoně dohrály jen z povinnosti, což bylo jasně vidět i na výsledcích. Debakl utrpěla rezerva Doks, která inkasovala 13 gólů od Stráže nad Nisou.

Ruprechtice - Bukovany 8:0 (3:0)

Na začátku měli domácí mírně navrch, ale s přibývajícími minutami byla převaha zřejmá a čekalo se jen na góly. První gól zaznamenal Antoš, který před gólmanem tečoval hlavou předcházející hlavičku. Ruprechtičtí hráli dobře kombinačně a pěkné akce volaly po gólu.

Po změně stran se brankostroj Ruprechtic naplno rozjel od 51. minuty. Několikrát sice zasáhl skvěle gólman, ale domácí neustále zkoušeli střelbu, která nakonec byla slušně úspěšná. Hosté v oslabené sestavě neměli žádnou šanci, navíc už byli smířeni s tím, že klub jejich trapné působení v soutěži už nebude akceptovat.

„Nešlo to. Některé jedince přestal fotbal bavit, a abychom je neustále přemlouvali, ať jedou na zápas, tak to tedy ne," nebral si servítky manažer klubu Jakub Ujka. „Jdeme zpátky do okresního přeboru. Odhlásili jsme béčko ze III. třídy a uvidíme, kdo chce u nás fotbal doopravdy hrát.

Branky: 15. a 78. Antoš, 26. a 73. Škarýd, 32. Suchý, 51. Hošic, 63. Průcha, 68. Vrtal. Rozhodčí: Copko, ŽK: 0:1. Diváků: 30.

Stráž nad Nisou - Doksy B 13:1 (5:0)

Hosté nastoupili jen v deseti, ale k jejich cti je nutno poznamenat, že nebetonovali a hráli až do konce. Bylo to utkání na jednu branku a takové brankové hody ve Stráži dlouho nepamatují. Až v závěru domácí nechali projít nejmenšího hráče soupeře a umožnili mu vstřelit čestný gól za čestnou hru jeho béčka.

S dorosteneckou sestavou, kterou narušili svým věkem pouze ostřílení matadoři Vladimír Líbal a Hynek Folbrecht, nemohli hosté proti kombinačně dobře hrajícímu soupeři uspět. „I když výsledek je hodně krutý, tak můžeme být rádi, že náš gólman ještě asi čtyři tutovky domácím chytil," přiznal trenér Josef Herčík.

Branky: 38., 62. a 70. T. Drašner, 74., 83. a 85. T. Oberreiter, 25. a 41. L. Drašner, 57. a 79. Komarov, 2. Kosiewicz, 8. L. Oberreiter, 76. Havlíček – 88. Balík. Rozhodčí: Řeháček, bez karet. Diváků: 50.
Doksy B: Novotný - Paramund, Horčík, Líbal, Šíma - Šimon Matěj, Balík, Folbrecht, Semecký - Bartošovič. Trenér: Josef Herčík.

Bílá - Zákupy 6:1 (4:1)

Hosté přivezli omlazený kádr, v němž nastoupilo sedm 16-letých závodníků a k tomu 52-letý gólman. Navíc podali dost odevzdaný výkon, což domácím nahrálo do karet. Zákupy snižovaly za stavu 4:0 z trestného kopu, ale pak už nic víc nepředvedly.

Druhý poločas se pak odehrál jen z povinnosti a Bílá v něm přidala již jen dvě trefy. Pro otce a syna Linkeovy to byl poslední zápas v barvách Bílé. Syn odchází hrát fotbal do Vesce a otec bude trénovat Český Dub.

Branky: 16., 36. a 74. Hrstka, 5. a 11. Linhart, 64. Ludvík - 19. Vinš. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Hrádek B - Staré Splavy 3:4 (1:2)

Staré Splavy mizí z fotbalové mapy, ale v Hrádku dokázaly vést za osmnáct minut o dva góly. Domácí selhali v koncovce, například Patrik Rob, který šel třikrát sám na brankáře, navíc Konrádův trestný kop mířil těsně mimo. Domácím se přestalo dařit a měli štěstí, když je ve čtyřech šancích hostů podržel gólman Jirák.

Ale před poločasem se střelecky prosadil P. Rob, který využil přihrávku Farského za obranu, navíc domácí po změně stran otočili na 3:2. Hrdinou zápasu se stal splavský Roman Švarc, jenž nejprve využil chyby ve středu zálohy, pak ještě neobsazený z hranice vápna dokázal přesně zacílit a „angličanem" rozhodnout o třech bodech.

Branky: 41. a 58. P. Rob, 56. Teolog - 71. a 81. Švarc, 14. Beránek, 18. Chlumecký. Rozhodčí: Řezáč, ŽK: 1:2. Diváků: 100.

Velký Valtinov - Bulovka 1:7 (0:5)

Bulovka na hřišti posledního začala s elánem a snahou odčinit nepovedené zápasy. Po pěkných kombinačních akcích se jí to povedlo a do poločasu vstřelila pět branek. Ve druhé půli hosté částečně polevili, přesto přidali další dva góly a navíc třikrát orazítkovali tyč.

Snaha domácích byla korunována čestným úspěchem, kdy se po rozehraném trestném kopu trefil Ptáček hlavou a překonal střídajícího gólmana Vaňka. Kapitán hostů Lengál se blýskl hattrickem a pochvala patří i dorosteneckému útoku, kdy O. Zajíček diagonálou vyslal Puchmertla a ten mazácky přeloboval domácího gólmana.

Branky: 73. Ptáček - 21., 40. a 54. Lengál, 17. a 25. Puchmertl, 6. Eimann, 80. O. Zajíček. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 0:1. Diváků: 30.
Velký Valtinov: Kristek - Zelený J., Zelený V., Koška, Til, Ptáček, Vosecký, Novák, Štembera st., Stanovský, Borsuk.

Hodkovice - Loko Česká Lípa 1:4 (1:2)

Výborné čtvrté místo obsadili hráči Lokomotivy Česká Lípa v nováčkovské sezoně krajské I. B třídy. Do utkání v Hodkovicích nad Mohelkou nezasáhli zkušení matadoři Vlk se Šindelářem, a tak stoperskou dvojici zaujali Lebduška s Rajšnerem.

První poločas vyzněl jednoznačně pro hosty, kteří se po trefách Tomáška a Klimenta ujali dvoubrankového vedení, přičemž další velké šance (Zlatníček, Spilka) zůstaly nevyužity. Také ve druhém poločase se hra odvíjela v režii hostujícího týmu, ale z mnoha brankových příležitostí se ujaly pouze dvě. Po zásazích Zlatníčka a Horáčka svítil na ukazateli stav 0:4. Domácí nakonec dokázali korigovat na konečných 1:4 zásluhou Řepky.

Tímto vítězstvím se Lokomotiva stala vůbec nejúspěšnějším týmem celé soutěže co se týče bodového zisku z venkovních zápasů!

Branky: Řepka - Tomášek, Kliment J., Zlatníček, Horáček M. Rozhodčí: Maruška, bez karet. Diváků: 60.
Sestava Lokomotivy: Martínek - Bukáček, Lebduška, Rajšner, Mečíř (Kliment D.) - Spilka, Beneš, Kliment J., Horáček M. - Zlatníček (Chyna), Tomášek (Kýček L.). Trenér: Novák Radek.

Zbývající výsledek I. B třídy:

Osečná – Rozstání 1:1 (0:1)
Branky: 86. Kozák – 24. Pavlů. Rozhodčí: Krupa, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

TABULKA

I. B třída Libereckého kraje.