Zatím naprostá spokojenost s letní přípravou panuje ve fotbalovém klubu SK Skalice.

Tamní áčko trénuje třikrát týdně pod přísným dohledem kouče Zdeňka Baťky a jeho asistentem Michalem Svobodou v hojném hráčském počtu. „Letní příprava probíhá nad očekávání dobře, je to nad naše zvyklosti," usmívá se skalický sekretář Jiří Löffelmann a pokračuje: „Do přípravy se zapojili takřka všichni kluci z jarního kádru, včetně čtyř odchovanců z dorostu, a zkoušíme i některé nové tváře."

Jednou z nich je například Petr Zboroň, útočník z Košťálova. „Toho bychom v našem kádru určitě chtěli mít, proto s jeho kmenovým klubem jednáme," přiznal Löffelmann.

A kdo další by se mohl v modrobílém dresu SK objevit?

Z německého angažmá se vrací Ondřej Neuman, na hostování by měli přijít Jan Všetečka a Miloslav Bukáček (oba Loko Č. Lípa) a Jaroslav Lidmila (naposledy hrál ve Sloupu).

Koučům budou k dispozici i dva dorostenečtí gólmani Beneš a Schwarzbach. Jedničkou mezi třemi tyčemi i nadále zůstává Lukáš Řezáč.

Skaličtí již odehráli dva přípravné mače: porazili 4:0 Bukovany a pět gólů nasázeli Rumburku (5:1). Následující sobotu jedou ke třetímu zápasovému testu do Rynoltic.

Z jarní sestavy prakticky nikdo neodešel, tedy kromě jednoho hráče Martina Švece, jenž zamířil do sousední České Lípy.

„To mě opravdu dost mrzí. Martin se pro odchod do Lípy rozhodl teprve nedávno, řekl nám,že vidí větší motivaci tam, než tady ve Skalici, a proto jsme mu nijak nebránili," poznamenal sekretář.

V minulé sezoně obsadili Skaličtí v tabulce krajského přeboru 8. místo. Dvě kola před koncem u mužstva skončil trenér Vladimír Jeníček, který dostal nabídku z divizního Nového Boru, kam také ihned zamířil a zůstává ve městě sklářů i nadále. Jeho nástupcem se stal zmiňovaný Zdeněk Baťka.

„S Vláďou jsme spolu mezi sebou vždycky jednali férově. To, že by mohl jít do Nového Boru, nám řekl s předstihem, takže jsme se na tuto alternativu předem připravovali a Zdeněk věděl, že naše A-mužstvo převezme on. Zdenda je na novou roli natěšený, nažhavený, má zkušenosti s mládežnickými družstvy a jeho tréninky mají bezpochyby svoji kvalitu, jsou zajímavé a pestré, o čemž se přesvědčují sami hráči. Z letošní letní přípravy mám zatím opravdu dobré pocity," uzavřel Jiří Löffelman.

Skalice začne podzimní sezonu v KP v neděli 17. srpna od 10.30 hodin doma proti Bozkovu.