A právě jejich vzájemný duel byl na programu úvodního kola, které předehrály týmy Neštěmic a Vilémova dosti šokujícím výsledkem 8:0, tedy výhrou fotbalistů z předměstí Ústí nad Labem.

Ale vzájemná konfrontace dvou zmiňovaných okresních rivalů z Českolipska tak jednoznačně nedopadla. Z vítězství 3:1 se těšila Skalice, jež během utkání ve svém dresu představila čtyři novice: Paštiku (Cvikov), F. Stejskala (Nový Bor), Tomáše Tchakerta (Česká Kamenice) a sedmnáctilého mladíka Davida Kameníka (Liberec).

„Kluci s námi poctivě trénují, chtějí u nás hrát, což kvituji a otevřeně říkám, že o ně máme zájem," svěřil se v pondělí Českolipskému deníku skalický kouč Zdeněk Baťka.

Jeho tým začal zimní přípravu už 12. ledna. „Trénujeme třikrát týdně a kromě turnajového utkání s Doksy jsme odehráli další dva zápasy. Ten první ve Mšeně proti ligovému dorostu Jablonce a druhý na umělé trávě v České Lípě se Štětím," konstatoval trenér Baťka.

Samozřejmě, že každého fanouška bude zajímat, s jakými výsledky.

„Jablonecký dorost jsme porazili 4:2 a nad Štětím vyhráli 4:1. Takže po vítězství 3:1 nad Doksy můžu brát začátek zimní přípravy pozitivně, navíc i předvedená hra mě hodně potěšila," usmívá se skalický kormidelník. „Je jasné, že o výsledky v přátelských zápasech až tak moc nejde. Důležitá je především morálka a přístup hráčů k tréninkům. A za to musím kluky pochválit. A hlavně: je tu výborná parta, což je pro fungující mančaft taky hrozně důležité."

Skalice odehraje další turnajový zápas v sobotu od 15 hodin s Rumburkem, Doksy se střetnou s Neštěmicemi.

Doksy - Skalice 1:3 (1:2)Branky: 43. Kukla - 12. Martínek, 33. Paštika, 83. Demke.
Sestava Doks: Kluch, Jantač, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Jakša, Švec Jos., Šimon M., Picek O., Válek, Kukla, Zoubek (Kotyk).
Sestava Skalice: Osmančík, Lebruška, Lidmila, Tchakert, Coufal, Stejskal F., Kliment, Havlásek, Demke, Martínek, Švec M., Paštika (Stejskal A.).