Pro mnohé fanoušky zdejšího fotbalu tak předčil původní očekávání, pro klubového tajemníka a starostu obce Jiřího Löffelmannato ale takové překvapení nebylo. „Už při našem postupu jsem si dal cíl, že bychom mohli hrát absolutní špici tabulky. Z toho pohledu tomu to páté místo odpovídá," uvedl.

Martínek? Takový náš Horváth

Skalickým fotbalistům však vůbec nevyšel úvod sezony. Po prvních pěti kolech měli na kontě pouhé dva body a předpokládal se spíše boj o záchranu. Ještě do konce kalendářního roku 2012 se ale mužstvo zvedlo a na jaře už doslova excelovalo.

„Na podzim jsme disponovali mnohem užším kádrem, což se na jaře změnilo. Moc jsem se osobně těšil na návrat Lukáše Martínka, jehož kvality převyšují úroveň krajského přeboru. Je to vlastně takový náš Horváth, i co se týče postavy," (smích) pokračuje Löffelmann.

Ten by zároveň skalický kádr pro nadcházející sezonu nerad měnil. „Většina současného týmu by měla zůstat i pro nadcházející rok. Samozřejmě se může stát, že někteří hráči odejdou jinam, ale v takovém případě za ně jsme připraveni sehnat adekvátní náhradu. Za žádnou cenu nechceme kádr oslabit."

Optimistický je také ohledně setrvání Martínka. „Jsme s Lukášem dohodnutí, že u nás zatím bude působit. Až se po zranění dostane do ideální fyzické kondice, tak mu v případném přechodu do velkého fotbalu bránit určitě nebudeme," vysvětlila jedna z hlavních osobností skalického fotbalu.

Nabídku na odkup divize odmítli

Finanční prostředky v posledních letech začínají limitovat plány řady fotbalových klubů v České republice. A tak se dokonce stalo, že do Skalice zamířila také nabídka na odkup divize. Tu však českolipský účastník krajského přeboru odmítl.

„Opět chceme hrát na špici krajského přeboru. Na divizi momentálně nemáme dostatek financí. Musím navíc přiznat, že k nám přišly dvě nabídky ji hrát, ale zájem jsme nejevili. Chtěli bychom také uspět v krajském poháru," upřesnil Löffelmann.

Skalický klub navíc přežil hlušší období ve struktuře svých mládežnických družstev a opět se rozjíždí na plné obrátky. Momentálně totiž ve Skalici působí mladší i starší přípravka, které dosahují velmi dobrých výkonů, mladší žáci a nově se chystá také spojené mužstvo dorostenců Skalice a Horní Libchavy.

„Výbornou práci odvádí šéftrenér mládeže Libor Zajpt, jemuž pomáhají i další jako zdejší bývalý hráč Lukáš Havlas či Lucie Svobodová. Děti u nás neplatí ani korunu příspěvků, snažíme se jim zařizovat různá soustředění a celkově si myslím, že tu mají velmi dobré podmínky," zakončil své hodnocení skalický starosta.

Radek Barkman