Bylo to dramatické okresní derby v rámci krajského fotbalového přeboru.

SKALICE - DOKSY 3:3 (1:3)

Nástup Skalice potvrdila bomba Lebrušky, která skončila na břevně Kotykovy branky. A hned z protiútoku poslal přesný míč za domácí obranu Kukla a Jakubu Šimonovi nechyběl klid v zakončení 0:1.

Ve 12. min. poslal Šimon centr z rohu přes celé vápno na Zoubka, jenž vrátil míč před branku a nakonec Martin Toman z otočky zvýšil skóre na 0:2.

I přes vedení Doks měla Skalice více ze hry, ale jejich střelba z dálky neměla vždy ten správný směr. A tak hosté zase trestali. Téměř stejné obsazení měla i další gólová akce Doks: finální přihrávku Tomanovi poslal Martin Jakša 0:3.

Do konce prvního poločasu chyběly vteřiny, když ve druhé minutě nastavení po rohovém kopu Skalice vyskočil nejvýše Havlásek a hlavou snížil na 1:3.

Po pauze se domácí pustili do soupeře s ještě větší vervou a jednomu útoku za druhým odolávaly dokské obranné řady, ve kterých chyběl pro zranění stoper Michal Vaňátko. Na hráčích Doks se trochu projevila únava, měli v nohách středeční pohárové finále a při stále větším tlaku domácích ukazovali jen padesát procent svého potenciálu.

Situace v 52. min. byla podobná té z poslední minuty první půle. Po rohovém kopu tentokrát skóroval Lebruška 2:3.

Posledních 20 minut zápasu mělo strhující tempo.

Skalice ve snaze vyrovnat stále útočila. Povedlo se jí to v 75. min. Hosté nepokryli Martínka, jehož únik po pravém křídle a střela podél Kotyka znamenala vyrovnání na 3:3.

Hosté měli velké štěstí v posledních minutách. Při dalším ataku Skalice vykopával Picek míč z brankové čáry a v nastavení orazítkovali domácí tyč.

OHLASY PO DERBY

Zdeněk Baťka (trenér SK Skalice): „Do první půle jsme nastoupili nekoncentrovaní, což nás stálo vítězství. Tohle se nám stalo už v několika zápasech a nedůrazem v obraně jsme si nechali dát tři góly. Ale ze stavu 0:3 jsme se zvedli, srovnali na 3:3, přičemž jsme měli další gólové šance."

Jiří Löffelmann (vedoucí SK Skalice): „První půli jsme nehráli špatně, ale Doksy nás trestaly, protože mají zažitý styl hrát to do rychlých brejků, a my dělali chyby. Pomohl nám gól z poslední minuty prvního poločasu a pak už to bylo o vůli. Jsem rád, že se lidi bavili a že toto utkání mělo opravdovou kvalitu."

Michael Šimek (trenér Doks): „V první části jsme stačili hrát a běhat, soupeře jsme přehrávali, protože hrál dost naivně dozadu. V druhé půlce nám síly ubývaly, my hráli na údržbu. Remíza je vzhledem k ofenzivní síle Skalice dobrá."

Branky: 45. Havlásek, 52. Lebduška, 75. Martínek - 12. a 38. Toman, 4. Šimon. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:3. Diváků: 210.

Další výsledky krajského přeboru:

Frýdlant - Mšeno 1:3 (1:1)
Branky: 5. Štrbák - 14. Štemberk, 67. Hrnčíř, 80. Bém. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 2:3. Diváků: 70.

Semily - Česká Lípa 2:4 (1:1)
Branky: 30. Pácalt, 52. Lukeš - 45. a 90. Hodač, 55. Kaňkovský z pen., 72. Kýček. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 4:3. Diváků: 50.

Sedmihorky - Bozkov 1:1 (1:0)
Branky: 25. Vitkovič - 65. Makula. Rozhodčí: Klimpl, ŽK: 3:4. Diváků: 100.

Hrádek Železný Brod 1:3 (0:2)
Branky: 65. P. Rob - 35. Havel, 36. Kotlár, 90. Šilhán. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:0. Diváků: 75.

Bílý Kostel - Velké Hamry 1:0 (1:0)
Branka: 32. Resl. Rozhodčí: Havel, ŽK: 0:3. Diváků: 105.

Višňová - Lomnice 4:1 (2:0)
Branky: 19. Štrbák, 39. T. Mazánek z pen., 67. Dobrovodský, 85. Nosek - 78. Zboroň. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:1. Diváků: 150.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník

Vladimír Černý