„Se soupeřem roste kvalita naší hry,“ říká trenér Arsenalu Pavel Hradiský. „Např. v Čelákovicích a v Mostě, což jsou soupeři na vyšší úrovni, jsme sehráli perfektní zápasy. Tím nechci podceňovat Toužim, ale přecejenom patří do spodní části tabulky. Ne že bychom se na zápas s ní nevyhecovali, ale přecejenom celková kvalita té hry není taková jako ve zmiňovaných zápasech.“

Česká Lípa – Toužim 3:1 (1:0)

Soupeř Arsenalu toho opravdu moc nepředvedl. V prvním poločase vpodstatě vůbec nevystřelil na bránu, ve druhém jen dvakrát nebezpečně a z toho padl jejich jediný gól. Byli horší i co se týká herní kvality a nasazení. Ale jejich největší slabinou byl přechod do útoku, který naopak Lípě problém nedělal, o čemž se mohli diváci přesvědčit díky šancím Novotného a Podolského už v první desetiminutovce.
Velmi dobrý výkon podal v tomto zápase útočník Věchet, který mohl vstřelit i tři branky, ale to by v 16. minutě nesměl hostující brankář předvést dobrý zákrok. Mimochodem, právě gólman si jako jediný z hostujícího týmu zaslouží pochválit. I navzdory třem inkasovaným gólům.

Ve 28. minutě chytře nahrál Holeček Podolskému, jenže brankář byl u míče o chviličku dříve. Ani střely Kovaříka a Finklára zatím ke změně skóre nevedly. To se změnilo ve 38. minutě, kdy si Brož obhodil obránce, předvedl dlouhý sprint a v tváří tvář brankáři si taktéž počínal suveréně – 1:0.

Hosté zahrozili jen při zahrávání rohu, ale jak už bylo řečeno, to zakončení se jim zrovna nevedlo.
Hned na začátku druhé půle pronikl šikovně před bránu Šafář, ale jeho střelu brankář zneškodnil. Druhý gól přišel v 62. minutě. Novotný zahrával přímý kop, který byl tečován, brankář střelu vyrazil, ale k Věchetovi, jehož střela (opět teč) skončila v síti – 2:0.

Poté se na hřišti nic zajímavého nedělo, až přišla 74. minuta, kdy Věchet znovu prokázal svou střeleckou pohotovost – 3:0.

Závěr zápasu ještě přinesl několik šancí (z domácích Hladík a Brož), z nichž jedna byla proměněna v gól, bohužel do sítě Meiera, který minutu předtím předvedl skvělý zákrok – 3:1.


„Chtěli jsme hlavně odehrát zápas s nulou, což se nakonec nepodařilo kvůli chvilce nepozornosti. Každý od nás očekával vítězství, takže to jsou povinné tři body. Jenom gólů mělo být více. I když hostům dobře zachytal brankář, přesto tam bylo dost šancí, abychom soupeře dorazili a vítězství bylo výraznější,“ dodává Pavel Hradiský.

Branky: 62., 74. Věchet, 38. Brož – 79. Nezval. Rozhodčí: Šifalda. Žl. k.: 0:2. Diváci: 360.

Arsenal: Meier – Novotný, Silný, Štálík, Šafář – Finklár (67. Hladík), Podolský, Brož, Kovařík (75. Donát), Holeček – Věchet (86. Šimáček). Trenér Pavel Hradiský.