Vedoucí Sokol Sloup nezaváhal ani s rezervou Bukovan

Českolipsko – Famózní jízdu zatím předvádí celek Sloupu, dosavadní podzimní lídr III. třídy okresní soutěže fotbalistů. Ze čtyř zápasů nasbíral plných 12 bodů navíc při impozantním skóre 14:3. Pět branek nastřílel Sokol v uplynulém kole Bukovanům.

7.9.2011

Ilustrační fotoFoto: David Hernik

Brniště – Lindava 3:2 (3:1)
Sousedské derby začalo opatrně a první branku dali hosté ve 21. minutě po chybě domácí obrany. Ovšem dlouho se neradovali, neboť po čtyřech minutách vyrovnal Kopecký M. Další branky padly v závěru poločasu, když se ve 38. resp. 42. minutě trefil Pavel Luft ml. Ve druhém poločase byli lepším týmem hosté, kteří také v 65. minutě snížili na rozdíl jediného gólu.

„Bránili jsme se, co to jen šlo, Lindavští ještě nastřelili dvě tyče, ale nakonec jsme náskok ubránili a připsali si důležité, ale těžce vydřené body,“ uznal férově sekretář domácího klubu Ladislav Zlatohlávek. Branky: Luft Pavel ml. 2, Kopecký M. – Havlas Lukáš, Moravec. Rozhodčí: Hybler, Hrbáček, Rosenberg (všichni tři výborní). Diváků 70.

Cvikov B – Kunratice 1:1 (0:0)
Domácí začali pěkně od podlahy a mladý tým dirigovaný navrátilcem Pěničkou zle zatápěl obraně Dynama. Ta však udržela poločasové čisté konto i díky „čarostřelcovi“ Zvarovi, který pálil jednu tutovku za druhou. Na začátku druhého poločasu se mu však podařilo protrhnout střeleckou smůlu a Cvikov vedl 1:0. Domácí však přestali hrát a Dynamo vycítilo šanci bodovat. Jackl a Viktora ještě vyrovnání odmítli, ale po rohu Lingera v 75. min vyskočil nejvýš Kadlec na nedal Votavovi šanci 1:1.

Neúnavný Novotný hnal domácí do útoku a šance Kotěborského, Pěničky a Adlta volala po změně skóre. Na druhé straně nepotrestali okénka v obraně domácích Viktora a zvláště Čech, který nechal vyniknout gólmana domácích. Konečný hvizd s přehledem pískajícího rozhodčího Hrbáčka tak určil spravedlivou remízu. Branky: Zvára – Kadlec. Rozhodčí: Hrbáček, Řeháček ml., Milner. Sestava Cvikova: Votava Aleš - Mašek Milan, Baláž Libor, Adlt Miroslav, Týma Václav, Kotěborský Tomáš, Teleky Ondřej, Pěnička Roman, Novotný Miroslav, Zvára Patrik, Chrdle Luděk (Žák Miroslav, Adlt František).

Sloup – Bukovany B 5:1 (3:0)
Domácí předvedli v prvním poločase dobrý výkon a po 20 mitutách vedli o tři branky.Ve druhé půli zápasu však hodně polevili a dali tím šanci hostujicímu mužstvu, který se zlepšil. Sloupští si však vysokou výhru nenechali vzít a zaslouženě vyhráli.

Holany – Okna 0:2 (0:1)
Okenští měli po většinu času navrch, jejich obrovské šance pokaždé zlikvidoval výborný brankář Lis, ale i na druhé straně se několika skvělými zákroky uvedl gólman Grolmus. „Hosté vyhráli zaslouženě, opravdu hráli velmi dobře. A obě penalty byly nařízeny naprosto správně,“ sdělil Deníku vedoucí domácího mužstva Jaroslav Lupoměský. Branky: Mráz (PK), Svoboda (PK). Rozhodčí: Řezáč.

Dubnice – Noviny 0:2 (0:1)

Pertoltice – Svor 2:3 (0:1)

H. Libchava – Žandov 1:4 (0:2)

IV. třída: Sparta Sosnová podruhá vyhrála

Druhou výhru ve IV. třídě OS vybojovala Sparta Sosnová, která si poradila s Tuhaní. Asi se nečekala porážka zálohy Mimoně.

Sosnová – Tuhaň 4:1 (2:1)
V úvodu utkání měli Sosnovští spoustu šancí stejně jako v jiných zápasech, ale jen jedna byla využita, když prostřelil hostujícího brankaře Luboš Mimra. Domácí pak hráli i nadále aktivně a byli lepším týmem, ovšem náhle do nich udeřil z čistého nebe pomyslný blesk: přišla chyba domácího krajního obránce a na brankaře Michala Janovského se řítili dva hostující útočníci.

Gólman Sosnové nahrávku soupeře vystihl, ale stačil míč jen vyrazit před dobíhajícího útočníka, který nabídnutou šanci využil – 1:1. Domácí hráče tato Vyrovnávací branka ještě více nakopla a vzápětí šli do vedení zásluhou trefy Tomáše Hamaty. Ve druhém poločase už Sosnová soupeře jasně přehrávala a téměř k ničemu ho nepustila. Na 3:1 zvýšil Petr Doseděl a skóre zápasu na konečných 4:1 uzavřel Martin Jelínek. Branky: Mimra, Hamata, Doseděl, Jelínek. Rozhodčí: Volf, ing. Mareček, Táborský.

Mimoň B – Dubá B 2:5 (1:4)

Blíževedly – Dubnice B 5:2 (3:1)

7.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.