Nejen proto jsme o rozhovor požádali předsedu klubu Jana Chadrabu.

Poslední dobou se mužům Arsenalu výsledkově nedaří. Co se děje?

Jaro máme stejné jako podzim, hráli jsme proti silným soupeřům. V těchto zápasech jsme herně nepropadli, naopak měli jsme šanci několikrát bodovat. Bohužel o porážkách vždycky rozhodla nějaká chyba jako neubráněný roh, špatně odkopnutý balón… Nedá se nic dělat, tyhle zápasy jsou za námi a pořád čtyřiadvacet bodů je ve hře. Důležitý bude každý získaný.

Kádr nemáte široký, chybějí hráči zvláště poté, co odešel Kýček, po operaci je Kaňkovský, údajně už nebude k dispozici Müller a vy sám jste kvůli zranění ruky také mimo hru. To jsou jistě citelné ztráty, ale proč se nepodařilo přes zimu hráčský kádr vhodně doplnit?

Hráči odcházejí z různých důvodů. Nejvíce mne mrzí zranění Karla Kaňkovského. Jeho góly nám moc chybí. O to větší úkol je na hráčích, kteří mají kvalitu, aby ho nahradili střelecky, jako Lacek, Hodač a Frömmel. Co se týká mne, tak dělám vše pro to, abych byl co nejdřív v plné formě zpátky a mužstvu pomohl. To se prostě stává, že když se nedaří, tak se začnou lepit i zranění a všechno je to pak složitější. V zimě jsme kádr doplnili o mladého, ale perspektivního hráče Vencu Sedláčka a z Holan přišel bojovat Ondra Vacek. S doplněním hráčů je to složité, protože mně přijde, že někteří kluci už nechtějí bojovat v divizi, a tak si raději zahrají krajskou soutěž, kde mají větší možnosti vynikat.

Uvažovalo či uvažuje vedení klubu o nějaké radikální změně, například na trenérských postech?

Trenérské posty určitě nebudeme měnit. Trenéři mají plnou důvěru od vedení klubu.

Víte tedy, jak se z této výsledkové krize co nejrychleji dostat?

Je potřeba nastartovat tu touhu zachránit divizní soutěž. Bohužel máme takový tým, kde skoro nikdo nehrál o záchranu do posledního kola. Bude to pro kluky velká škola.

Reálně hrozí sestup zpět do krajského přeboru, kam už skoro jistě spadne Nový Bor. Věříte stále tomu, že se Lípa ještě dokáže zachránit, nebo už jste smířený, že se v České Lípě od podzimu bude hrát zase pouze „kraj“?

Reálně nám sestup hrozí, ale pokud bude byť jenom teoretická šance se zachránit, tak pro to celý náš tým udělá maximum. Věřím, že divizi v našem okresním městě zachráníme a že na další sezonu vybudujeme silnější kádr.