Po dvanácti porážkách v řadě si Nový Bor minulý týden konečně připsal body za výhru nad Chodovem. O tomto víkendu chtěli novoborští hráči tuto výhru potvrdit. V cestě jim však stál těžký soupeř z Chomutova, přesto se Novému Boru podařilo získat další tři body a odpoutat se z posledního místa.

Nový Bor – Chomutov 2:1 (1:1)

Podzimní část soutěže vyšla Chomutovu parádně, připsal si deset vítězství a jen dvě porážky. Jaro mu už však tolik nevyšlo, a proto brzy vypadl z boje o postup do ČFL. „Zranili se nám klíčoví hráči,“ vidí hlavní důvod v neúspěšném jaru zkušený chomutovský hráč Radek Zaťko.

„Plichtili jsme na Kladně a pak jsme to nepotvrdili doma s Teplicemi a tam nastal ten zlom. Měli jsme už velký bodový odstup, který se na tak kvalitní soupeře, jako jsou Česká Lípa a Jirny, už těžko stahuje.“ Na otázku, koho tipuje na vítěze divize B, neváhá s odpovědí. „Tipuji Českou Lípu, která má dobrý kádr a hraje hezký kombinační fotbal. Jirny mají trošičku přestárlý mančaft, takže si myslím, že to českolipské mládí by na ně mohlo platit.“

Chomutovští v sobotním zápase předváděli v prvních třiceti minutách také pěkný kombinační fotbal, horší to však bylo s koncovkou. Kdyby dokázal Chomutov v prvním poločase proměnit alespoň třetinu svých šancí, bylo by o výsledku rozhodnuto. Jenomže z osmi nadějných příležitostí se trefil do sítě jen jednou. Ve 24. minutě vsítil s přispěním teče domácího hráče úvodní gól zápasu Horna.

Nový Bor měl sice jen třetinu nadějných akcí, přesto se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Na 1:1 srovnával ve 37. minutě Osumanu. V druhém poločase pak přidal vítězný gól domácích Budský.

František Kubáň, trenér Nového Boru: „Dnes už se hrál takový bezstarostný fotbal. Hodně šancí, hodně útočení, málo bránění. Je to vidět i na těch rozhodčích, že tomu nechávají volný průběh. Chomutov byl v první půli lepší, kombinačně i na šance. Mohl vést i 4:0. Za jednobrankového vedení však trochu polevil a nabídl nám šanci na vyrovnání. Po našem druhém gólu se už soupeř do zápasu nedostal.“

Branky: 37. Osumanu, 54. Budský – 24. Horna. Rozhodčí: Kříž. Žl. k.: 1:1. Diváci: 150.
Nový Bor: Szabo – Novák, Jeřábek, Ginzel, Vávra – Havlásek, Nagy, Šulc, Kovařík (90. Baťka) – Osumanu (79. Bláha), Budský (62. Moravec).

Autor: Alex Neugebauer