Druhý přípravný zápas v letní přípravě odehráli divizní fotbalisté Nového Boru. V pátek podvečer si pozvali soupeře z Hrádku nad Nisou, který se po čase vrací do krajského přeboru Libereckého kraje.

Hrádek vede bývalý novoborský hráč Ondřej Holeček, který je hodně pyšný, že se návrat do nejvyšší krajské soutěže podařil.

V novoborských řadách opět chybělo několik hráčů, například Hoke, Mach, Kubeš, Čurgali a další, a to buď kvůli zranění nebo byli na dovolené. Naopak s A-mužstvem se připravují domácí odchovanci F. Stejskal a R. Engelhart, kteří postoupili z dorostu. „Dalším hráčem, který se v pátek objevil na hřišti, byl Svoboda z Úštěku, který již v našem mužstvu působil," dodal sekretář novoborského klubu Jiří Obrovský.

Nový Bor - Hrádek nad Nisou 2:0

Zápas byl po celý čas v režii domácích, kteří si připravili velkou řadu brankových příležitostí, ale také je dokázali zahodit. Ve 36. minutě byl faulován novoborský hráč přibližně 33 metrů od branky. Míč si připravil aktér sobotních událostí Jan Broschinský. Předvedl polovysokou střelu, která se od tyče odrazila do branky a kterou neměl hrádecký gólman šanci zastavit 0:1.

První poločas zápasu jiných změn nedoznal. Ve druhé půli měli domácí opět herní převahu a přidali i druhý gól, o který se postaral střelou do šibenice mladý F. Stejskal. „V závěru utkání jsme netaktickou hrou odpadli a k šancím se dostali hosté, kteří ale na gól nedosáhli. Překážkou jim bylo několik výborných zásahů brankáře Ivo Blumentritta, který chce být dvojkou svého bratra," říká Jiří Obrovský.

Branky: 36. Broschinský, 57. Stejskal. Rozhodčí: L.Tykva. Diváků: 28.
Sestava Nového Boru: D. Blumentiritt, Šimoník, Svoboda, Hauer, Stejskal, Pekař, Devátý, Broschinský, Černý, Engelhart, Stromecký Ivo Blumentritt, Suněk, trenér: Vladimír Jeníček.

Na fotbalovém stadionu v Novém Boru se v sobotu ženila opora novoborských fotbalistů Jan Broschinský.Zdroj: Viky FOTBALOVÁ SVATBANa fotbalovém stadionu v Novém Boru si v sobotu odpoledne řekli své ano Jan a Petra Broschinští. Svatba opory novoborského týmu proběhla za krásného slunečného počasí. Nevěsta Petra svému nastávajícímu pečetila své ano příchodem k obřadu ve fotbalových kopačkách! Jan zase na závěr pozvedl svoji partnerku v náručí v brance plné fotbalových míčů!