V úterý ráno došlo na loučení s kamarády spoluhráči, kteří sem zavítali ze všech koutů republiky, ale také ze zahraničí. Například desetiletý Ashley Cole přijel až z Jihoafrické republiky! „Bylo to tady naprosto super. Ubytování, tréninky, trenéři, kluci, jídlo. Prostě všechno," chválil letošní kemp v Heřmanicích Milan Lakomý, desetiletý hráč z klubu Fastav Zlín.

Na otázku Deníku, zda vůbec bylo něco, co se mu nelíbilo, odpověděl pohotově: „Jo, ta dlouhá cesta, která trvá od nás až sem pět hodin…"

Trenéři Fotbalového kempu mládeže, konkrétně Miroslav Zdražil, David Takáč a Zdeněk Bělík, hodnotili letošní ročník, jehož se zúčastnilo 54 dětí ve věku od osmi do třinácti let, jako velmi zdařilý. „I díky perfektnímu zázemí, které jsme zde našli už vloni, se k nám kluci po roce vracejí, za což jsme moc rádi." přiznal Miroslav Zdražil, mládežnický kouč FK Mladá Boleslav.

Co je cílem tohoto kempu? „Zdokonalování fotbalových dovedností začínajících hráčů. Klademe u nich důraz především na techniku a první dotek s balónem, ale samozřejmě také na koordinaci a obratnost jednotlivce. Zkrátka my tady máme všechno založené pouze a jen na fotbal," konstatuje druhý z trojice koučů David Takáč, trenér klubu Bohemians 1905.

Chramosta, Fabián: hvězdy kempu

O fotbalovém nadšení přítomných dětí se mohli v neděli odpoledne v Heřmanicích přesvědčit také hráči prvoligového „áčka" FK Mladá Boleslav Jan Chramosta a Tomáš Fabián.

Jan Chramosta a Tomáš Fabián, ligoví hráči FK Mladá Boleslav, nejprve s hráči 2. turnusu pobesedovali, poté přišla na řadu autogramiáda a nakonec došlo na vzájemný souboj všech aktérů, který se odehrál na nově vybudovaném hřišti s umělou trávou.Oba nejprve odpovídali na několik desítek otázek z úst právě těchto malých fotbalistů, aby se jim následně v rámci autogramiády svými podpisy zvěčnili na jejich míče, dresy, kopačky, a samozřejmě došlo i na podpisy přímo na ruce.

A pak následoval blok, ve kterém byla pro všechny přítomné, ať už malé fotbalisty či přihlížející, velká čest, že si zahráli fotbal na umělém trávníku právě s oběma borci prvoligových stadionů.

„Kluci jsou nadšení, a aby ne, vždyť to tady mají fakt krásný. Já jsem tu byl letos v zimě na soustředění s Varnsdorfem, kde jsem hostoval," nechal se slyšet Tomáš Fabián, který po operaci a rozehrání se v severočeském klubu, už zase naplno trénuje s A-týmem Mladé Boleslavi

Závěrečné vyhodnocení

Nejlepšími hráči 2. turnusu Fotbalového kempu mládeže 2013 byli vyhodnoceni hráči David Ležák (Slovan Liberec), který obdržel pohár a dres s podpisy ligových fotbalistů, Milan Lakomý (Zlín).

Hráči číslo 1 v technické dovednosti letošního kempu se stali Karel Moc (Slovan Liberec), Adam Schmidt a Jan Strnad (oba FK Ml. Boleslav).

A vyhodnocena byla také družstva v soutěži Liga mistrů a Evropská liga.

Prvenství v té nejprestižnější soutěži si odnesl tým v podání těchto borců: Dalibor Zmij, Adam Schmidt a Bohuslav Zákoucký (všichni FK Ml. Boleslav).

V Evropské lize dominovali Karel Moc (Slovan Liberec), Matěj Chloupek (AC Sparta Praha) a Michal Hink (TJ Sokol Chlumačov).

Nohejbalovou kempovou soutěž opanovali a z prvenství se radovali Karel Moc, Jiří Korda (ba Slovan Liberec) a Adam Fořt (FK Ml. Boleslav).

Svá prvenství, poháry a kompletní sadu dresů však dostali všichni účastníci Fotbalového kempu mládeže roku 2013.

„Za rok přijedu znova," svěřil se svým spoluhráčům Adam Dvořák.