Po sobotní výhře fotbalistů Nového Boru nad pražským Motorletem jejich šance na záchranu v divizní skupině B znovu ožily. Hrdinou střetnutí se stal mladý útočník Jan Černý, autor vítězné trefy z 89. minuty.

„Honza je hráčem varnsdorfské juniorky, ale pravidelně trénuje s námi. Je to poctivý hráč, bojovník a v sobotu za nás vstřelil krásný gól. Získali jsme tak strašně důležité tři body," nebránil se pochválit jediného střelce zápasu kormidelník Vladimír Jeníček.

FC Nový Bor - Motorlet Praha 1:0 (0:0)

Novoborští nastoupili do duelu sice bez Aliho Osumanu (angína), ale už i s hráčskými oporami (Kubeš, Broschinský, Mach, Lebruška), a to včetně brankáře Daniela Blumentritta.

A právě novoborský gólman se výraznou měrou podepsal na těsném vítězství mužstva. „Dan chytil minimálně pět čistých gólových šancí soupeře a společně s Petrem Stromeckým patřil k nejlepším na hřišti," zdůraznil domácí kouč.

Hosté začali druhý poločas bez vyloučeného Jakuba Sainera, jenž byl těsně před přestávkou po dvou žlutých kartách po sobě vykázán do sprch.

Jenže přesilovka se domácím vůbec nedařila. „Nehráli jsme dobře. Naši snahu o kombinační hru ztěžoval nekvalitní terén, naopak oslabenému, zato pořád kvalitnímu soupeři to vyhovovalo," přiznal Jeníček.

Až přišla zmiňovaná předposlední minuta, za obranu Motorletu si naběhl Jan Černý a ukázkovou koncovkou překonal gólmana Tomáše Foferku!

„Nasbírali jsme třicet bodů a všechno máme ve svých rukou. Ale vzhledem k tomu, že se v tomto kole zrodilo několik zajímavých výsledků, tak musíme dál bojovat a hlavně v domácím prostředí co nejčastěji vyhrávat," zdůraznil Vladimír Jeníček, jehož družina hraje další utkání v neděli 10. května v Neratovicích.

Na podzim v Boru skončil vzájemný zápas smírně 1:1, penaltovou loterii zvládli hosté (3:0), když domácí exekutory vychytal gólman Malina.

„Do každého utkání jdeme s cílem bodovat, což bude platit i pro nadcházející střetnutí," stručně a jasně odpověděl lodivod divizního FC Nový Bor.

Branka: 89. Jan Černý. Rozhodčí: Stieber, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (43. Sainer). Diváků: 100.
Nový Bor: Blumentritt - Tschakert, Mach, Hauer, Broschinský, Kučera, Kubeš, Lebruška, Ruszó, Stromecký, Černý (Prieložný, Třešňák). Trenér Vladimír Jeníček.

Další výsledky 24. kola divize B:

Libiš - Souš 2:1 (0:0)
SK Kladno - Litoměřice 2:1 (1:0)
Krupka - Lovosice 4:2 (1:0)
Litol - Brozany 2:0 (0:0)
Nové Strašecí - Neratovice 2:0 (2:0)
Horní Měcholupy - LoKo Chomutov 2:0 (1:0)
Žatec - Úvaly 0:3 (0:0)

Divize B.