Výhru Doks v Mimoni zajistil Kolařík, bývalý hráč domácí Jiskry

Mimoň, Semily /FOTOGALERIE Z MIMONĚ/ - Krajský přebor: Skalice veze tři body ze Semil. A poskočila na druhé místo!

9.10.2013 2

Domácí Hanoušek se snaží obejít Šťastného (v oranžovém).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Martin Kolařík, odchovanec mimoňského fotbalu, v sobotu odpoledne svým gólem rozhodl sousedské derby v rámci KP mužů mezi domácí Jiskrou a Doksy.

Mimoň - Doksy 0:1 (0:0)

Stalo se tak sedm minut před koncem. Krátkého zaváhání domácí obrany využili na malém čtverci Ondřej Vacek s Kulhou, ten oslovil napravo ještě lépe postaveného Kolaříka, jenž pravačkou zblízka do prázdné brány rozjásal příznivce od Mácháče.

„To je osud," culil se po utkání autor čtyř podzimních gólů Doks. „Mám problémy s třísly, proto mě trenéři pokaždé staví na jiný post. Ale z toho, že jsem skóroval zase proti Mimoni, mám radost jako vždycky. Kolik jsem jí už dal v kariéře gólů? Mnógo," zakoulel očima a usmál se.

Jeho klíčová střela, kdy domácí hráli bez vyloučeného Zdeňka Koška, který od sudího Pauluse uviděl dvě žluté karty a zákonitě hned červenou, Mimoňské mrzela.

„Hlavní rozhodčí tento zápas pokazil. Rozdával karty jak na běžícím pásu a hlavně nám přísně vyloučil Koška, což mělo na konečný výsledek velký vliv," netajil rozladění domácí lodivod Bohuslav Najman, který byl ještě včera, den po zápase, hodně rozmrzelý.

„Přiznám se, že jsem to ještě doteď pořádně neskousl… Ale musím všem našim hráčům poděkovat, protože od první minuty makali s cílem konečně v sezoně vyhrát, bohužel jisté okolnosti nám to nedovolily," dodal trenér Najman.

Špaček (Mimoň - v modrožlutém) v souboji se Šťastným.V prvním poločase měli na vrch hostitelé, kteří hýřili aktivitou, účinně kombinovali a byli častěji na polovině soupeře, ale do vyložených šancí se nedostávali. Doksy se probraly až v závěru prvního dějství, ovšem ani ony branku soupeře vážně neohrozily.

„Kdo dá gól, ten dnes vyhraje," prorokoval o přestávce jeden z přihlížejících diváků na tribuně.

A jak se ukázalo, jeho věštba neměla chybu. Byla to totiž Jiskra, která branku nevstřelila, i když k tomu byla blízko: střely Hanouška a Matušeka těsně prosvištěly nad břevnem a Koldovu ránu ve skrumáži z hranice 11 metrů zastavily slabiny Milana Vágnera. Na druhé straně po akci a centru agilního Záleského předvedl efektní střelecký pokus Ondřej Vacek, ale balón prolétl přes horní tyč.

Pak už přišla 75. minuta a vyloučení Koška za faul na Záleského po 2. ŽK a přesilovka Doks zakončená v 83. minutě gólem.

Ještě předtím však domácí zahrávali trestný kop z 18 metrů, konkrétně Foubík, který zatočil balón přes zeď do pravého horního rohu, ale gólman Martin Kotyk čaroval, když míč vyškrábl na roh. „To byl od něj opravdu fantastický zákrok," pochválil soupeřovu oporu mezi třemi tyčemi mimoňský kouč Bohuslav Najman.

„My musíme dál bojovat. Do konce podzimní části zbývá sehrát ještě pět zápasů a kluci v sobotu sami sobě dokázali, že umějí hrát vyrovnanou partii i s takovými silnými soupeři jako mají třeba Doksy," zakončil své hodnocení mimoňský kormidelník Najman.

Branky: 83. Kolařík. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:1, ČK: 75. Košek (M). Diváků: 130.

Mimoň: Michálek - Mikloda, Košek, Feher (56. Kolda), Sukovatý - Sutr, Krejčík, Foubík, Matušek (78. Říha) - Hanoušek, Špaček.

Doksy: Kotyk - Šťastný, Vágner (78. Sedlák), Martin Vaňátko, Cenger - Šimon (65. Záleský), Ondřej Vacek (90. Doubrava), Michal Vaňátko, Vacek Jakub - Kulha, Kolařík.

Pěnčín-Turnov B - Česká Lípa 2:0 (1:0)

S devíti hráči dokončil nedělní zápas proti rezervě FK Pěnčín – Turnov českolipský Arsenal.  Prohrál 0:2, ale proč?

Klíčové momenty:
19. - odstupuje zraněný Horák (třísla).
42. - přízemní střela Korčeka doprostřed brány zaskočila gólmana Mečíře – 1:0.
45. - druhá žlutá karta pro Müllera = vyloučení.
62. - střídá zraněný Půlpán (koleno).
66. - před šestnáctkou dostává pas Šlechta, ale vyběhnuvšího gólmana Hyku nepřelobuje.
79. - po zákroku soupeře na půlící čáře opouští trávník Šlechta (achillovka).
87. - odražený míč se dostal před vápno ke Kunstovi a ten pohotově do pravého růžku Mečířovy brány zvyšuje na 2:0.
89. - srážku s Hykou odnáší Bečvářík naraženým kotníkem. Lípa tak dohrává s devíti  hráči…

„Máme čtyři zraněné a jednoho vyloučeného, s tím se musíme smířit. Ale kdybychom odehráli zápas v kompletním složení, tak minimálně bod tu získáme," řekl Deníku  kouč Jiří Ješeta.

Branky: 42. Korček, 88. Kunst. Rozhodčí: Vlk, ŽK: 1:3, ČK: 45. Müller (CL). Diváků: 150.

Semily - Skalice 3:4 (2:2)

Oboustranně ofenzivní a tudíž parádní fotbalové představení se sedmi góly viděli fanoušci na stadionu v Semilech, kde se představil celek SK Skalice. „Hrálo se nahoru dolů, od vápna k vápnu. Byl to hodně otevřený zápas a i domácí pak říkali, že tam dlouho nebyl takhle kvalitní soupeř, no i když já to viděl trochu jinak," usmíval se po vítězství skalického mužstva sekretář Jiří Löffelmann.

„Vzhledem k průběhu zápasu by byla asi spravedlivější remíza, ale my jsme za ty tři body samozřejmě moc rádi," podotkl.

Skóre kvalitního mače se otevřelo už v 9. minutě, kdy si po standardce dal polovlastní gól Lukáš Mikysa. Za dvacet minut však hosté odpověděli: Zdeněk Baťka odcentroval z levé strany a Milan Soukup hlavou vyrovnal. Skalice ožila, do dvou šancí se dostali Martin Hlavinka, jenž trefil jen gólmanovo tělo, a Milan Soukup, ovšem vedlo se mu podobně. A z rychlého protiútoku udeřily Semily 2:1.

Hosté se nevzdávali a ještě do přestávky opět srovnali. Lukáš Martínek našel pasem Zdeňka Baťku a tento zkušený fotbalista nezaváhal 2:2.

Gól Skalici nabudil, po obrátce mohl skóre otočit Paštika, jenž pravou šajtlí mířil těsně vedle, po něm Lukáš Nevrlý přestřelil svatyni. Až konečně v 52. min. si několikrát narazili balón Lukáš Martínek s Martinem Švecem, míč se dostal k Martinu Hlavinkovi, jehož centr usměrnil do sítě podél brankáře Lukáš Nevrlý 2:3.

Následující minuty však patřily domácímu týmu. Ten orazítkoval tyč, pak jeden z jeho útočníků těsně minul, ale čtvrt hodiny před koncem po obléhání Řezáčovy branky srovnal Kočí 3:3.

Duel se chýlil k závěru. „Vypadalo to na remízu, ale zřejmě zlomový moment přišel, když pět minut před koncem domácí Klazar v čisté gólové šanci přestřelil naši bránu," glosoval situaci před čtvrtým gólem Jiří Löffelmann.

Pak v 88. minutě si vyměnili míč Radek Benc s Martínkem, ten obešel protihráče a výstavní střelou do šibenice rozhodl o výhře svého svého mužstva 3:4! „Diváci mohli být s hrou spokojení, my jsme za tři body šťastní," dodal sekretář.

Branky: 9. a 35. Buček, 77. Kočí - 27. Soukup. 41. Baťka, 52. Nevrlý, 88. Martínek. Rozhodčí: Šmíd. ŽK: 3:2. Diváků: 123.

Skalice: Řezáč - Benc, Vodrážka, Mikysa, Paštika - Švec, Soukup, Martínek, Baťka (46. Novotný) - Nevrlý (85. Kazan), Hlavinka (76. Hruška).

Další výsledky krajského přeboru:

Desná - Mšeno 0:4 (0:0). Branky: 48. Krejčík, 63. Novotný, 77. Jiroušek, 84. Peškar. Rozhodčí: Horák, bez karet. Diváků: 80.

Mírová - Višňová 4:5 (2:1). Branky: 31. a 66. Špína, 30. Kovář z pen., 70. Tokar - 47., 89. Soukup z pen., 29. Jakl, 87. M. Mazánek, 90. M. Melka. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 4:1, ČK: 86. Koubek, 89. Kulhánek (Oba M). Diváků: 70.

Bozkov - Doubí 4:2 (2:0). Branky: 9. Nesvadba, 24. Červený, 78. Jíra, 82. Makula - 68. Haunold, 74. Netolický. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 1:1. Diváků: 150.

Sedmihorky - Hrádek 1:2 (1:1). Branky: 17. Vavřich - 36. Antoš, 76. Mizera. Rozhodčí: Milner, ŽK: 0:3, ČK: 90. Skrbek (H). Diváků: 120.

Krajský přebor Libereckého kraje.

9.10.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme další školáky ze ZŠ K. H. Máchy Doksy

DOMINANTA krajiny kolem České Lípy kopec Špičák s rozhlednou, která je zatím pro návštěvníky zavřená.
2

Čí bude rozhledna na Špičáku? Majitel ji nabídl městu ke koupi

Nový Bor dál sní o vítězství. Nestačil na Velvary

Nový Bor - Novoborští fotbalisté hostili silný tým Velvar, který se v případě výhry mohl dostat do čela divizní tabulky.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.