„Chomutovští chtěli hrát už v pátek, což jsme jim nemohli hned potvrdit, neboť řada našich hráčů se nemůže ve všední den uvolnit z práce. Přesto si to někteří kluci zajistili a k zápasu do Chomutova odjeli,“ vysvětlil novoborský sekretář Jiří Obrovský, proč se začínalo až ve 20 hodin.

Chomutov - Nový Bor 3:0 (1:0)

V sestavě chyběl Jan Broschinský, který podstoupil operaci kolena. „Podle Bróši by mělo být všechno v pořádku a čeká ho rekonvalescence s přípravou na nový ročník.“

Chomutovští šli do vedení po 30 minutách, kdy založili rychlou akci po pravém křídle a kolmou přihrávku do vápna zužitkoval Martin Boček 1:0. Tři minuty před koncem I. půle se dostal za novoborskou obranu David Zahradník, jehož se pokusil zastavit skluzem Petr Stromecký, avšak zasáhl jeho nohy, což znamenalo penaltu. K té se postavil Marek Chaloupka, jenže vynikající Dan Blumentritt střelu vystihl a navíc bravurně vyrazil i dvě dorážky!

Pár minut po obrátce byl blízko k vyrovnání Jan Černý, když balón od Lukáše Kubeše před malým vápnem jen o centimetry minul.

Bor se nevzdával, předváděl sympatickou hru, bohužel jí chybělo jediné: góly. Těch se naopak dočkali v samém závěru hostitelé, kteří využili dvou okének v soupeřově obraně a připsali si tři body. „Smekám klobouk před vašimi kluky, kteří po své práci absolvovali dlouhou cestu sem a ještě podali takový dobrý výkon,“ prohodil při odchodu do kabin jeden z místních funkcionářů.

Branky: 31. Boček Martin, 78. Svoboda Lukáš, 87. Hyneš Jan. Rozhodčí: Pálek, ŽK: 1:2. Diváků: 100.
Nový Bor: Blumentritt - Ramisch, Devátý, L. Broschinský, Stromecký, Kubeš, Janů, Černý, Penteleischuk, Luňák, Havel (Šimůnek, Hamada).

Divize B.Zdroj: Deník