Co nejlépe reprezentovat svůj kmenový klub. Potěšit se z toho, že společně s týmem, se svými spoluhráči, dokáží vyhrávat. A pokud se to jednou dvakrát nepodaří, pak je věrní fanoušci rozhodně nezavrhnou.

A v tom je síla klubu!

Podle jednoho z výroků Ivana Lendla, legendárního a velmi úspěšného tenisty z 80. a 90. let, který tehdy svým klasickým českoamerickým přízvukem do televizních kamer prohlásil: „Sport je sport. A ten tu je hlavně fanoušky."

ČTĚTE TAKÉ: Přijďte podpořit Arsenal

Už v neděli 11. listopadu,  úderem 14. hodiny, dojde na Městském stadionu U Ploučnice k důležitému fotbalovému duelu mezi domácím Arsenalem a Chomutovem. Vedení českolipského oddílu by rádo přivítalo co nejvíc diváků: „Podpořte naše hráče."

HLASY PŘED UTKÁNÍM:

Fotbalisté České Lípy mají s Chomutovem nepříliš příjemnou bilanci. V posledním vzájemném utkání dokonce dostali nepopulárního „bůra". Tuto bilanci mohou zlepšit již nyní. Duel Arsenal Č. Lípa Chomutov začíná v neděli ve 14.00 u Ploučnice.

Luboš Urban, trenér Chomutova

„S dosavadním průběhem sezony nejsem spokojen, máme pouhých 17 bodů. Podáváme nevyrovnané výkony," říká trenér Chomutova.

S jakým cílem do Lípy jedete?

S cílem bodovat. V posledních zápasech na hřištích soupeřů nehrajeme špatně, ale nebodujeme. A právě to chceme v Lípě zlomit.

Máte v kádru spoustu exligových hráčů: Pikl, Smola, Krbeček. Je znát jejich zkušenost?

Ano, patří k oporám, ale také podávají nevyrovnané výkony, a proto jsme tam, kde jsme. Po podzimu si musím vyhodnotit jejich přínos a rozhodnout se, jak dál.

Kapitán České Lípy Jan Broschinský:

Jaká je nálada v týmu po příchodu nového trenéra?

Je dobrá, na trénincích se snažíme makat co nejlépe, aby se to projevilo i v zápase. Hned v prvním zápase se vyhrálo venku, nato se porazil lídr 3.ligy Kunice. Škoda, že se nějaký bod nepřivezl z Chrudimi.

V médiích kolují články o problémech s financemi v klubu. Jak to hráči vnímají? Může to mít vliv na výkon?

To co se píše samozřejmě víme, ale nezbývá nám nic jiného, než bojovat za Arsenal na hřišti o co nejlepší výsledky. Na náš výkon to vliv nemá, snažíme se vždy odevzdat maximum.

S jakým cílem jdete do duelu ?

S cílem zvítězit, nic jiného nás nezajímá. Tři body musí zůstat u Ploučnice.

Co bys chtěl vzkázat našim fanouškům před utkáním?

Přál bych si, aby jich přišlo co nejvíce a vytvářeli tu skvělou atmosféru, kterou nás poženou k výhře. Jsou naším 12. hráčem.Autor: Radek Chyna

Vizitka FC Chomutov

Historie chomutovské kopané sahá do let před první světovou válkou. Do podvědomí čsl. kopané se zapsal chomutovský fotbal zejména po roce 1967, kdy si vybojoval postup do tehdejší celostátní II. ligy. Před tím hrál soutěže krajského charakteru, divizi a dokonce i okresní přebor. V této době chomutovská sportovní přízeň kopané příliš nakloněna nebyla a navštěvovala sportoviště hokejistů.

V Chomutově se za sledovanou dobu vystřídala rovněž celá řada trenérů zvučných jmen. Mezi ty nejznámější patří např. Miroslav Koubek, Přemysl Bičovský, Džimis Bekakis, Václav Budja a jiní. Současným trenérem je Luboš Urban, pod kterým si v posledním kole Chomutov rozdělil body s Královým Dvorem po remíze 1:1. Střelecky se prosadil exligista a zároveň největší útočná síla Chomutova, Tomáš Smola.

V letošní sezoně si Chomutov za 14 zápasů připsal 5x vítězství, 2x si body rozdělil se svým soupeřem a 7x odcházel ze hřiště bez bodu. Se ziskem 17-i bodů a pasivním skóre 26:28 se usadil na dvanáctém místě tabulky.

Radek Chyna, Radek Valenta