Kádr účastníka krajského fotbalového přeboru od Ploučnice, který právě dnes od 17 hodin zahajuje zimní přípravu na jarní část, opouštějí další hráči.

Karel Kaňkovský byl uvolněn v rámci hostování na jarní část sezony do Vilémova (KP Ústeckého kraje), kde je momentálně na zkoušce i gólman Karel Kluch.

A aby toho nebylo málo, tak do konkurenčních Doks za koučem Milanem Bublou mají údajně namířeno obránce Josef Štálík a záložník Martin Švec.

„Radim Věchet, Pepa Štálík a Martin Švec jsou na jaro v Doksech," potvrdil v neděli Deníku Josef Košta, vedoucí českolipského mužstva. „Museli jsme kvůli finanční situaci změnit strategii a některé hráče uvolnit do jiných klubů," dodal Košta.

Podle informací Deníku si angažmá u sousedů v Německu hledají Petr Müller a Martin Válek. Naopak zkušený gólman Jan Chadraba v Arsenalu zůstává a kromě postu brankáře bude plnit i funkci sekretáře a hospodáře oddílu. „Každopádně nyní dostanou mnohem větší příležitost prosadit se v mužském áčku naši mladíci z dorosteneckého družstva," dodal Košta.

Nově zvolený místopředseda klubu Miroslav Dalík k tomu všemu sdělil: „Cílem je záchrana v krajském přeboru a zajištění financí na chod mužstva pro další sezonu."

Českolipský mužský tým nadále povede trenérská dvojice Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

První přátelský zápas Lípy je naplánován na 31. ledna od 13 hodin proti Mnichovohradišťskému SK.