Podle informací Deníku o vyřazení „černé perly“ rozhodly mimo jiné i fotbalistovy údajně přemrštěné podmínky, které českolipský klub nemohl akceptovat. Podle dostupných informací Ali Osumanu nyní zkouší štěstí v Litvínově.

Slováku Bandovi zase údajně uškodilo to, že jaro odehrál za Jiskru Mšeno, jež v loňské sezoně vyhrálo I. A třídu a postoupilo do krajského přeboru. „Výkonnostní rozdíl mezi touto krajskou soutěží a divizí, notabene třetí ligou, je samozřejmě patrný, takže hlavně z tohoto důvodu jsme se s Pepou v dobrém a korektně rozešli. Zároveň ale nevylučuji, že by se k nám někdy v budoucnu mohl vrátit,“ přitakává sportovní manažer Roman Hejna.

Jak na podobný „vyhazov“ samotní hráči reagují? „Berou to celkem v klidu,“ odpovídá Pavel Hradiský. „Tedy alespoň doteď jsem od nikoho z nich přes pusu nedostal (smích). Podle mě je lepší jim to sdělit včas, ne až čtyři dny před mistrákem,“ doplňuje. Českolipští trenéři v současné době zkoušejí další hráče. Proti rezervě Žižkova nastoupil například Tomáš Smola, 20letý vytáhlý útočník Teplic, jenž v jarní části hostoval na Vyšehradě.

„Vysokého útočníka bychom potřebovali a právě Tomáš se jeví jako dobré řešení,“ konstatuje trenér Hradiský, který si po nedělním utkání s rezervou Viktorie Žižkov pochvaloval práci mužstva v defenzivní činnosti. „Je vidět, že naše výkony mají vzrůstající tendenci. Jen ještě musíme zapracovat na ofenzivě a na proměňování svých šancí. V tomto směru nejvíc očekávám od Věcheta, Breiteho a Smoly,“ zdůrazňuje kouč Hradiský, jenž může na postu útočníka počítat ještě s Ondřejem Holečkem a Josefem Štálíkem. Oba se zotavují ze zranění a trénují individuálně bez plné zátěže.

V hledáčku vedení Arsenalu jsou podle manažera Hejny minimálně další dva fotbalisté. „Ano, v těchto dnech jednáme se Slovanem Liberec o jistém levonohém záložníkovi. Je to cizinec, jehož jméno zatím neprozradím. Ten druhý, o něhož máme zájem, je defenzivní záložník z Brozan. Jmenuje se Corea a na jaře nastupoval za Žižkov,“ přibližuje informace Roman Hejna a ještě dodává: „Oba jsou mladí a talentovaní a právě taková je filozofie našeho klubu: mít v kádru většinu hráčů, kteří jdou takzvaně zezdola nahoru, ne aby tomu bylo naopak. Ty zkušenější však taky potřebujeme.“

Další přátelský zápas odehrají svěřenci Pavla Hradiského a Miroslava Jeníka až po pohárovém duelu s Děčínem, a to ve středu 29. července doma od 17.30 s Českým Dubem.