Heřmanice – Loko Č. Lípa 2:0 (0:0)

Nečekaně dobrý výkon předvedl heřmanický Sokol proti českolipské Lokomotivě. Do 25. minuty svého soupeře přehrával, pak iniciativu převzala Lokomotiva, která si vytvořila čtyři dobré šance, ale gólman Závůrka byl pokaždé na místě.

Po přestávce šly Heřmanice do vedení zásluhou přesné dorážky Buriana, zanedlouho přidal druhou branku Volf, jenž proměnil pokutový kop za faul českolipského brankáře. Utkání se pak již v poklidu dohrávalo.

„Na to že jsme prakticky celou zimu netrénovali, měl jsem z našeho výkonu dobrý pocit,“ uvedl hrající trenér Heřmanic Milan Slipčenko, který měl k dispozici čtveřici hráčů z Jablonného (Závůrka, Ptáček, Pertl, Hetver). „S touto sestavou počítám pro jarní mistrovské boje,“ potvrdil Slipčenko.

Jeho protějšek Jiří Barvíř uznal kvalitu soupeře. „Den před tím jsme hráli s Bělou pod Bezdězem, ale zatím v žádném duelu jsme nenastoupili v kompletním složení. Heřmaničtí byli fotbalovější, a to hlavně v záložní řadě, a proto vyhráli naprosto zaslouženě,“ řekl Barvíř.
Branky: 58. Burian, 74. Vold (PK). Rozhodčí Spányik.

Heřmanice: Závůrka – Štáfek, Slipčenko, Pavlas, Kotek st. – Volf, Ptáček, Čonka, Pertl – Burian, Hetver (Hájek).
Loko Č. Lípa: Podešva – Horáček V., Diárt, Rajšner, Vacula – Horáček M., Peták, Mikysa, Souček – Koštial, Černý (Byrtek, Lehman, Fara).

Mimoň – Cvikov 3:0 (1:0)

„Vyhráli jsme, ale náš výkon nebyl dobrý. Na druhou stranu jsme dali tři góly a další šance neproměnili, takže v tomto směru mohu být spokojený,“ řekl po zápase trenér mimoňské Jiskry Michael Šimek.

Oba celky produkovaly rychlou kombinační hru, avšak více šancí měla Mimoň. Po půl hodině „vystřihl“ efektní nůžky domácí Špaček, jenže gól kvůli ofsajdu nepaltil. Dvě minuty před pauzou se mimoňský kanonýr dočkal, neboť po akci Soukupa a přiťuknutí od Fehera mířil přesně.

Ve druhé polovině zápasu bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách, ale skóre se měnilo až v 85. minutě. Cvikovští při vlastní rozehrávce na půlce hřiště zbytečně ztratili míč, Sutr utekl po levém křídle a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování opět Špačka – 2:0. Tečku za střetnutím udělal minutu před koncem novic v dresu Jiskry Soukup, když parádním projektilem za hranicí vápna vymetl šibenici – 3:0.

Branky: 43. a 85. Špaček, 89. Soukup. Rozhodčí Spányik. Diváků 30.
Mimoň: Michálek (46. Slavík) – Šiška, Feher, Švehla, Konopiský – Soukup, Steinhübl, Eichler (46. Foubík), Sutr – Maixner, Špaček.