O velký úspěch se postarali mladí fotbalisté ze ZŠ Pod Ralskem Mimoň na krajském finále McDonald's cupu (kat. 1. 3. třídy), které se konalo ve středu v Liberci.

Po svém prvenství v okresním kole před týdnem v Zákupech zopakovali svěřenci trenérského tria Jan Sutr, Miroslav Zdražil, Jaroslav Jirůtka stejnou parádu. Ze stadionu U Nisy si Mimoňští odvezli nejcennější pohár a zlaté medaile!

Kromě velmi dobrého dojmu z převedených výkonů nechali mladíci Mimoně za sebou všechna tři družstva Libereckého kraje, která svá okresní finále rovněž vyhrála: ZŠ Mozartova Jablonec, ZŠ T.G.M. Lomnice a ZŠ Lidická z Hrádku n. N.

„S Jabloncem jsme hned na úvod vyhráli 5:1. Druhý zápas nás potrápila Lomnice, která ještě dvě minuty před koncem vedla 1:0, ale v závěru naši borci stav otočili na 2:1. A nakonec jsme remizovali s Hrádkem nad Nisou. V tomto utkání jsme již dali šanci těm mladším hráčům, aby se spolu sehráli na příští ročník,“ svěřil se v krátkém rozhovoru pro Deník spokojený kouč Jan Sutr.

Vítězové z Mimoně.Zdroj: ZŠ Pod Ralskem Mimoň

Pro vás, trenéry, a hlavně pro kluky to přece musel být super zážitek, že?

No jasně! Kluci si ten týden užili doslova jako z pohádky. Místo do školy jezdili na fotbal, a když se pak vyhrává a vozí se zlaté medaile, tak to musí bavit každého, včetně nás, trenérů. (úsměv) Tento skvělý turnaj má už 21letou tradici, proto to mají pořadatelé kvalitně připravené, a proto si všichni účastníci turnaj krásně užívají.

Jedná se letos o největší úspěch výběru žáků z mimoňské základní školy za poslední roky?

Rozhodně! Většina hráčů z této vítězné sestavy jela na krajské finále už potřetí, předtím jsme dvakrát obsadili třetí příčku. No, a teď se nám konečně povedlo tento prestižní turnaj vyhrát. Jsme nadšení!

Vaše krajské prvenství je tedy zasloužené.

Já bych řekl, že ano, protože jsme nepoznali hořkost porážky. Ale samozřejmě, že i k fotbalu patří to důležité sportovní štěstíčko, a to jsme měli. Každopádně je vidět a potvrdilo se to, že trenéři to s mládeží v Mimoni dělají výborně! (úsměv)

Sestava a trenéři vítězného týmu: Sutr Jan ml., Procházka Vojtěch, Šámal Petr, Hellier Brus, Bartoš Marek, Pastorek Matyáš, Pastorek Štěpán, Zet David, Horáčková Veronika, Šimon František, Zdražil Kristián, Sutr Vítek.
Sutr Jan st., Jirůtka Jaroslav, Zdražil Miroslav, Radim Breite, Bosančič Miloš.