Nejenom krajské, ale i okresní soutěže dnes a zítra rozjedou další ročník.
A bude jistě velmi zajímavé sledovat, jak se bude dařit nováčkům, ale i sestupujícím týmům z loňského ročníku.
Do druhé třídy postoupil tým Tatranu Jablonné, který o svém postupu rozhodl už několik kol před koncem. Jeho konečný náskok na druhou Lokomotivu Česká Lípa
činil 14 bodů! „Postup byl náš jednoznačný cíl,“ říká Jaroslav Hetver, trenér Jablonného.
Co se týká následující sezony, rádi by se usídlili ve středu tabulky. „Hlavně nemít problémy se sestupem.“ Možným problémem, ale s tím se potýká většina okresních týmů, je úzký kádr. „Jak vypadnou dva tři hráči ze základní sestavy, tak je zle,“ dodává Hetver.
Soupiska Tatranu Jablonné:
Štěpán, Nedbal – Staněk, Ptáček, Liebezeit, Hetver ml., Brodil, Nemeš, Ryšavý, Vejskrab, Klodner, Černý, Svoboda, Dvořák, Číž.
Dalším postupujícím, i když o soutěž níže, byla Okna. Ta už tak jednoznačným lídrem jako Jablonné rozhodně nebyla. Při konečném součtu měl tento tým shodně bodů jako druhé Doksy B, ale díky lepším vzájemným zápasům obsadil první příčku.
„Chtěli bychom se držet v první pětce,“ říká rozhodně trenér Petr Líbal.
Soupiska TJ Okna: Grolmus – Šobek st., Valenta R., Zlatník M., Horecký – Vávra, Mádl, Vrba, Valenta Z. – Svoboda, Šobek ml., Zlatník J., Heptner, Šinágl, Líbal, Záruba, Doleček.
Kravaře, které sestoupily z I. B třídy z předposledního místa, se budou snažit držet v následující sezoně v půlce tabulky. „My jsme dokonce během minulé sezony počítali s tím, že se odhlásíme kvůli finančním a hráčským problémům,“ říká Jaroslav Kříž, předseda klubu, a dodává: „Hlavně teď nechceme mít problémy se záchranou.“
Z týmu odešli Kříž, Giesel a Meďáš, kteří patřili do základní sestavy.
Soupiska Kravař: Volešák, Trégr – R. Zikmund, Kubišta, Zákasník, T. Zikmund, Nehonský, Palka, Končel, Procházka a Nešleha.
Tuhani chyběly k záchraně ve II. třídě pouhé tři body. Celkově byla tato soutěž velmi vyrovnaná. Mezi sedmým a třináctým místem byl rozdíl pouhých šesti bodů.
„Problém byl ve velkém počtu obdržených branek a zároveň jsme jich moc nevstřelili,“ říká kapitán týmu Jan Černý.
Stejně jako už zmiňované Kravaře nechtějí i Tuhaňští mít hlavně problémy se záchranou.
Soupiska Tuhaně : Heřmánek, Šindelář – Dolejš, Šimon, Novák, Vačovský, Pejpal. V. Dufek, Činátl, Černý, Pokorný, Porš, J. Dufek a Šesták.

Sport není to jediné co by Vás mohlo zajímat - další zprávy z regionu najdete zde