Ve spolupráci s Asociací amatérských sportovců Českolipska, Libereckého kraje a Okresního fotbalového svazu Česká Lípa se uskutečnil v Zákupech již druhý ročník fotbalového campu s názvem Letní fotbalové prázdniny (dále jen LFP).

Organizátoři si dali za úkol pro letošní ročník připravit malým fotbalistům ve věku 9 – 11 let ještě pestřejší program, než který zažili někteří kluci v roce minulém. „Snažili jsme se dát LFP další impuls, který by ještě více kluky vtáhnul do celotýdenního zápolení o nejlepší hráče, zvýšil jejich nadšení pro fotbal a odhodlání sportovat. Proto jsme do programu zařadili dva trenéry z Českolipska, konkrétně Michaela Šimka a Martina Vocáska,“ uvedl Vojtěch Brož, jeden z organizátorů.

Ovšem nezůstalo jen u toho. Chlapci se také potkali s významnými fotbalovými osobnostmi. Camp navštívil Josef Weber (asistent trenéra A–mužstva FK Baumit Jablonec), Jan Blažek (hráč FC Slovan Liberec) a Radim Věchet (hráč Arsenalu Česká Lípa). Každý z nich sklidil u kluků veliký ohlas a obdiv. „Především Honza Blažek byl pro ně obrovským zážitkem,“ dodal Martin Hanoušek, druhý z organizátorů.

Součástí campu byl opět celodenní výlet do Liberce, kde chlapci navštívili IQ PARK v Babylonu a bazén Liberec. Závěrečný noční futsalový turnaj a stezka odvahy byly již tradiční třešničkou na prázdninovém dortu.

Vítězný pohár pro nejlepšího hráče si ze Zákup nakonec po tvrdém boji odvezl Matěj Šimon (Cvikov), který o pomyslnou špičku kopačky předstihl druhého Josefa Adámka (Č. Lípa). Na třetím místě se umístil Martin Lupoměský (Cvikov), který má ve svém držení i druhé místo z loňského ročníku. Tímto by chtěli organizátoři projektu poděkovat všem partnerům a osobám, kteří se podíleli na úspěšném průběhu Letních Fotbalových Prázdnin.

Nyní již nezbývá, než se těšit na další ročník LFP. Více informací na stránk