Je jím 43letý Tomáš Čáp, který si zahrál nejvyšší tuzemskou soutěž v dresu Mladé Boleslavi. „Barcelona je paráda, těšíme se na zápas,“ hlásil po příletu aktuálně asistent trenéra třetiligového SK Hranice.

Hraničáci ovšem v katalánské metropoli stráví tři dny, a tak byl pochopitelně prostor pro prohlídku památek. Chrám Sagrada Familia, Vítězný oblouk, magická fontána (která ovšem zrovna kvůli údržbě nebyla v provozu, smůla).

„Je to tady krásné, holky mi doma říkaly, že musím fotit úplně všechno, tak to dělám,“ usmíval se gólman úspěšného týmu Radovan Lukšík.

Koupačka v moři

Samozřejmě nemohla chybět ochutnávka tradičního pokrmu paella či místního točeného piva. Zatímco v Česku fotbalisté při posledních soutěžních kolech spíše mrznou, borci z Schäferu se na slavné pláži Barceloneta koupali v moři. V 25 stupních ani nevadilo, že bylo trošku zataženo. Zajímá vás teplota vody? Asi 22 stupňů Celsia.

To hlavní ale vítěze Zaměstnanecké ligy teprve čeká. V neděli večer navštíví legendární šlágr La Ligy. Domácí Barca přivítá v „menším“ clásicu Athletic Bilbao. A i Deník bude u toho.