Kaňkou v posledním kole fotbalové I. B třídy bylo nesehrání zápasu ve Vesci, kam nedorazil celek FC Kamenice u Zákup. Tomu z kádru údajně odchází šest hráčů a dost možná Kameničtí ještě zváží účast v příštím ročníku této nejnižší krajské fotbalové soutěže. Každopádně kontumační výhra 3:0 značně pomohla Veseckým k záchraně. Té se ani přes remízu na hřišti postupujících Jenišovic nevyhnuly Hodkovice.

Porážkou 2:3 od Holan a jistým sestupem z posledního místa zakončil nepovedenou záchranářskou misi nováček ze Žandova, který sice ještě 12 minut před koncem zápasu vedl 2:1, jenže dva góly holanského Miroslava Demetera mu naděje na udržení zhatily.

„Ale o tom, že skončíme poslední, nerozhodla pouze dvě poslední nevyvedená utkání. Mužstvo jsem přebíral v zimě, kdy mělo v tabulce po podzimní části pouhých šest bodů,“ upozorňuje žandovský kouč Jan Studenovský, jenž na jaře s týmem nasbíral o 11 bodů víc. Jenže ani to na záchranu nestačilo.

„Mrzí mě to strašně moc, zklamaní jsou všichni hráči, a to i včetně předsedy Tomáše Vaníčka, který pro chod klubu dělá maximum. Na rozlučce jsme si ale všichni společně řekli, že pojedeme dál, i když sestoupíme. Bude však potřeba začít s letní přípravou mnohem dříve, než tomu bylo před rokem po postupu Žandova do I. B třídy,“ uvědomuje si Jan Studenovský a s vírou v hlase jedním dechem dodává: „Já mohu říct, že rád zde zůstanu, protože současné mužstvo svůj fotbalový potenciál a kvality rozhodně má.“

Derby mezi rezervou Doks a Mimoní dopadlo zcela jasně a jednoznačně pro tým z mimoňské Letné, který nasázel hostitelům sedm gólů. V bráně Doks se po dlouhé pauze objevil gólman David Valeš, který ale debaklu svého týmu v poměru 0:7 nezabránil.

Naopak českolipská Lokomotiva si poslední dějství v této soutěži náležitě užila, protože doma vyprovodila Sokol Rozstání čistým „bůrem“ a v konečné tabulce obsadila solidní šesté místo.

Výsledky I. B třídy:

Stráž nad Nisou - Jablonné 3:1

Doksy B - Mimoň 0:7

Jenišovice - Hodkovice 4:4

Lokomotiva Česká Lípa - Rozstání 5:0

Holany - Žandov 3:2

Vesec - Kamenice (neodehráno)

TABULKA

I. B třída Libereckého kraje.Zdroj: Deník