Ostře sledované střetnutí Doksy – Arsenal Č. Lípa B udělá nejen definitivní tečku za sezonou, ale hlavně a především rozhodne, kdo si od srpna zahraje nejvyšší krajskou fotbalou soutěž. Lídr tabulky od Ploučnice má před svým hostitelem dvoubodový náskok, 53 bodů mají i třetí Hejnice, které ve stejnou dobu (17.00) hrají v Jilemnici a jsou pochopitelně rovněž ve hře „o všechno“.

„Nám stačí remíza, a i kdyby Hejnice v Jilemnici vyhrály, postoupíme z prvního místa my, protože máme lepší vzájemné zápasy,“ zná velmi dobře situaci vedoucí B–mužstva Miroslav Dalík.

Doksům by „plichta“ stačila jen v případě, kdyby Hejničtí prohráli, takže je jisté, že jeden z této trojice v sobotu večer slavit nebude. „Víme, o co nám jde a jaký máme cíl. Věřím klukům, že na hřišti udělají vše, abychom uspěli,“ zdůrazňuje Dalík, který nikterak nepopírá, že rezerva bude posílena několika fotbalisty z „áčka“.

Na otázku, zda jsou na tento fakt Dokští takticky i psychicky připraveni, domácí kouč Milan Bubla odpovídá: „Po psychické stránce určitě problém nebude, vždyť pro většinu hráčů to bude opravdu fotbalový svátek a také nejdůležitější utkání v jejich dosavadní kariéře. Ale jestli kluci zvládnou i taktické pokyny, toť otázka, kterou zodpoví až samotné utkání.“

Miroslav Dalík si myslí, že střetnutí bude mít stejný průběh jako při podzimní vzájemné konfrontaci (0:0). „Doksy produkují podobný herní styl, mají kvalitní mužstvo, takže utkání bude hodně vyrovnané a jistě zajímavé. My se ale netajíme tím, že chceme vyhrát,“ předesílá vedoucí českolipské zálohy.

Domácí celek podle slov lodivody Bubly bude kompletní. „K dispozici mám všechny hráče. Teď jen najít vítěznou sestavu,“ zamyslí se Milan Bubla a na dotaz, co od derby s Českou Lípou očekává, odvětí: „Především velkou bitvu plnou osobních soubojů. Bude to hra trpaslíka s obrem, ale doufám, že se šťastným koncem pro Doksy. Věřím taky, že v tomto přímém souboji o postup do krajského přeboru nás přijde povzbudit, stejně jako s Mimoní, i velký počet diváků, kteří byli, jsou a vždycky budou naším dvanáctým hráčem.“

K utkání byla nominována rozhodcovská trojice Noháč – Simmerová, Ujka. Delegátem je Václav Severýn.