Když minulý týden na tiskové konfenrenci spolu s trenérem Pavlem Hradiským a novou posilou mužstva Arsenal Č. Lípa Josefem Obajdinem odpovídal na otázky, často se usmíval. Působil skromně a přitom bylo z jeho odpovědí cítit zdravé sebevědomí. Mladý fotbalista Vojtěch Brož je odchovancem českolipského klubu a podle mnohých má kariéru teprve před sebou.
„Těším se na spolupráci nejen s Pepou Obajdinem, ale i s celým novým kádrem, který se zde vytváří, a jsem rád, že mohu v takovém týmu působit. Věřím, že se zde bude brzy hrát i vyšší soutěž, protože město Česká Lípa by si to určitě zasloužilo,“ odpověděl na jeden z dotazů dvacetiletý talent České Lípy.
Zdravé sebevědomí mu nechybělo ani o dva dny později při domácím pohárovém utkání s Ovčáry, v němž nastoupil v základní sestavě, a také on výraznou měrou pomohl k výhře Arsenalu 1:0.
Určitě jste rád, že jste nastoupil v základu.
Samozřejmě! Spíše jsem ale počítal s tím, že se tam neprobojuji a že se budu věnovat pískání, protože jsem zároveň i rozhodčím ČMFS. Chtěl jsem však přípravu absolvovat naplno, a jak je vidět, nebylo to na škodu.
Co říkáte na nové složení mužstva oproti jarní části?
Neskrývám překvapení z mladého kvalitního kádru, který je vhodně doplněn řadou zkušených hráčů. Tým drží při sobě a myslím si, že to bude velký přínos pro rozhodující momenty na hřišti.
Už se těšíte na nedělní pohár s Bohemkou?
Tohoto zápasu už se nemohu dočkat. Byl bych moc rád, kdybych dostal alespoň na chviličku příležitost si proti ní zahrát. Nikdy jsem taková utkání před tolika diváky, kterých určitě přijde hodně, nehrál. Moji spoluhráči mají přede mnou ohromný náskok v tom smyslu, že prošli „profesionálními“ mládežnickými celky a několik takových utkání už odehráli, zatímco já se stále se učím. Tak uvidíme. Doufám, že se nám bude dařit a že nás přijde povzbudit početná skupina našich fandů.