Fanoušci byli předem natěšeni, že v tomto okresním derby opět uvidí brankové hody. A to se také stalo. Padlo v něm osm gólů!

Průběh prestižního mače byl jako na houpačce, ale konečný výsledek splnil očekávání. Oba rivalové se stejně jako v březnové odvetě (5:5) rozešli smírem. Tentokrát 4:4.

„Já jsem spokojený,“ řekl Deníku s lehkým úsměvem domácí lodivod Michael Šimek, který si pochvaloval, že diváci viděli osm hezkých gólů. „A hlavně, že s tímto velmi silným soupeře jsme na jaře dvakrát neprohráli, navíc v závěru sobotního klání jsme měli k výhře blíž, to kdybychom místo nastřeleného břevna dali pátý gól,“ připomněl trenér vyloženou šanci z 80. minuty v podání Jakuba Šimona.

Chyby v defenzivě

„Já až tak nadšený být nemůžu,“ opáčil skalický kouč Zdeněk Baťka a pokračoval: „Už asi ve třetím zápase v řadě se nedokážeme vyvarovat hrubých chyb v defenzivě,, což mě pokaždé velmi mrzí,“ přiznal oprávněně s tím, že mu vadily hlavně kiksy v obraně a také neproměněné šance za stavu 1:2. „Dát z nich dva tři góly, tak by bylo po zápase. Jenže místo toho přišlo vyrovnání Doks na 2:2 a na 3:3, když zase šlo o naprosto laciné branky v naší síti…“ kroutil nechápavě hlavou.

Za nerozhodného stavu 3:3 měli navrch domácí, kteří využívali každé příležitosti k rychlým brejkům, jejichž režisérem byl Martin Finklár. A právě po jeho akci dal čtvrtý gól Doks Matěj Šimon. „Tohle snad už udržej, přece, ne?“ ptal se sám sebe mladík sedící ve stínu na kraji dokské tribuny.

Odpověď na otázku dostal hned za tři minuty. Skalický Jakub Rydval vystihl nekoncentrovanosti hostitelských hráčů na pravé straně a střelou ke vzdálenější tyči srovnal na 4:4.

Emoce na závěr

Pak už se na trávník přenesly zbytečné emoce, a to zvláště poté, co se k nevybíravému zákroku na Jakuba Šimona snížil Stanislav Stejskal. Rozhodčí Kvítek tento zákrok nezaznamenal, a tak asi proto nechal pokračovat ve hře. To se nelíbilo jak domácím příznivcům, tak ani gólmanovi Martinu Kotykovi, který dal svou nevoli patřičně a hlasitě najevo.

Na konečném výsledku se však už nic nezměnilo.

„Nadstavbová část, ve které si zahrajeme proti nejlepším pěti týmům v kraji, je pro nás takovou tou malou odměnou za celou odehranou sezonu,“ podotkl na závěr svého hodnocení dokský kormidelník Michael Šimek.

Jeho protějšek Zdeněk Baťka ze Skalice vysvětlil, proč se v bráně neobjevil Tomáš Osmančík. „Ve středu při semifinálovém utkání krajského poháru s Přepeřemi si zlomil žebro, a proto jsme na zápas povolali Pavla Blažka, který s námi absolvoval zimní přípravu. A já jsem za to rád, protože Bláža odvedl spolehlivý výkon.“

V příštím kole nadstavby o postup z KP hostí Skalice favorizované Velké Hamry (neděle 3. 6. od 10.30), Doksy hrají v nedli od 17 hodin ve Višňové.

Doksy - Skalice 4:4 (1:2)
Branky: 10. Kukla Miroslav, 52. Burian Marek, 59. Vaňátko Michal, 60. Šimon Matěj - 32. Demke Lukáš, 37. Martínek Lukáš, 57. Lebruška Ondřej, 63. Rydval Jakub. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 5:1. Diváků: 200.
Sestava Doks: Kotyk Martin - Burian Marek, Vaňátko Michal (K), Horčík Michal, Kulha Michal - Brodský Ondřej (46. Šimon Jakub), Zoubek Martin, Novák Martin (75. Vaňátko Martin), Šimon Matěj - Finklár Martin - Kukla Miroslav. Trenér: Michael Šimek.
Sestava Skalice: Blažek Pavel - Stejskal Antonín, Tschakert Tomáš, Rydval Jakub, Havlásek Jan (85. Kudláček Antoša), Demke Lukáš, Švec Martin, Martínek Lukáš, Paštika Zdeněk (46. Kliment Jan), Lebruška Ondřej, Coufal Eduard (80. Bezouška Radek). Trenér: Zdeněk Baťka.

Další výsledky krajského přeboru:

Semily - Bílý Kostel 2:0 (0:0)
Branky: 71. Motejlek, 89. Lakatoš. Rozhodčí: Horák. Diváků: 120.

Hrádek - Rovensko 1:2 (1:2)
Branky: 16. P. Rob - 1. Malý, 20. Pařízek. Rozhodčí: Marek, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Frýdlant - Sedmihorky 1:7 (0:4)
Branky: 84. Kozák - 30. a 51. Špína, 11. Ložek, 19. Močkovský, 34. Kodr, 65. Holý, 81. Škréta. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:0. Diváků: 60.

Velké Hamry - Přepeře 2:2 (2:1)
Branky: 27. a 32. obě z pen. Rudolf - 12. Sedláček, 54. Petřík, Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:5. Diváků: 200.

Železný Brod - Višňová 3:2 (1:2)
Branky: 25. Picek, 79. Kysela, 87. Hloušek - 9. Jelínek, 16. Nosek. Rozhodčí: Odvárko, ŽK: 3:0. Diváků: 50.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník