Žatec pokořil Ali Osumanu!

Žatec - „Jsem šťastný, že jsem dal dva góly právě Žatci, kde jsem nějakou dobu působil," řekl novoborský střelec, který dříve hrával právě za Žatec.

26.5.2015

Dvakrát trefil bránu Žatce Ali Osumanu.Foto: Deník/Hynek Dlouhý

Známý dobrodruh Ali Osumanu (roč. 1979), „černá perla" z Ghany, vystřílel diviznímu Novému Boru tři cenné body proti poslednímu Žatci, kde tento útočník ještě před dvěma lety působil.

Slavoj Žatec - Nový Bor 0:2 (0:1)

Martin Frýdek, kouč domácího celku, musel do sestavy povolat tři dorostence, neboť kvůli marodce a disciplinárním trestům postrádal řadu hráčů. Úvodní důležitý gól dal rodák z Accry už ve 30. sekundě hlavou. V 16. minutě pálil pouze do tyče hostující Mach, ale do poločasu mohli domácí srovnat po šancích A. Hynka a hlavně Šulce, který běžel sám na brankáře Blumentritta, naštěstí tutovku neproměnil.

Důležitou druhou branku přidal v 60. min. agilní Osumanu, kterému poslal kolmici mezi obránce spoluhráč Stromecký a fotbalový světoběžník podruhé rozjásal své spoluhráče 0:2.

Slavoj Žatec - Nový Bor 0:2 (0:1). Autor jediných dvou gólů střetnutí však v Žatci nedohrál až do konce, protože deset minut před koncem musel pro zranění vystřídat. „Mám nakopnuté lýtko, ale do dalšího zápasu už budu O.K.," usmíval se útočník s číslem 10 na bílém dresu.

Ale také jeho nástupce, novoborský mladík Engelhart, přispěl svou dravostí k tomu, že hosté odjeli z města chmelařů s plnou bodovou kapsou. „Jsem šťastný, že jsem dal dva góly právě Žatci, i když jsem zde dříve nějakou dobu působil. Ale Nový Bor je pro mě ze všech klubů ten nejzamilovanější," přiznal Ali.

Sekretář Jiří Obrovský po zápasu uznal sílu soupeře. „Domácí byli nebezpeční, a proto jsme za výhru moc rádi. Ale s ohledem na výsledky ostatních utkání tohoto kola, kdy například Litol docela nečekaně vyhrála v Úvalech, je náš náskok stále pouze tříbodový, a my přímo s Litolí hrajeme v posledním kole. No, bude to asi ještě hodně zajímavý závěr jarní sezony."

Novoborští v dalším kole hostí Sokol Nové Strašecí, který už má pro letošní sezonu záchranu „v kapse", a to i díky tomu, že přes zimu svůj kádr výrazně posílil známými a zkušenými fotbalisty (např. Obrtlík, Flachbart, Abrahám).

Právě proto by si fanoušci FC Nový Bor tento sobotní zápas, který začíná v 17 hodin, neměli nechat ujít, měli by přijít v hojném počtu a svůj tým, svůj klub, který zanedlouho oslaví výročí 70 let od svého založení, hlasitě podpořit!

Branky: 1. a 59. Osumanu.
Žatec: Bouček - Klinec - Bednář, Weinhauer, Hynek A. - Hynek V., Šulc - Hassman (Laibl J.), Bešík - Wiesinger, Klíma (Krahe). Trenér: Martin Frýdek.
Nový Bor: Blumentritt - Broschinský Jan, Hauer, Tschakert, Kučera - Prieložný, Mach, Kubeš, Stromecký - Černý, Osumanu (80. Engelhart). Trenér: Vladimír Jeníček.

Brozany - Kladno 1:0 po pen. (0:0)

Příště se hraje…Libiš - Lovosice, SK Kladno - Motorlet Praha, Litoměřice - LoKo Chomutov, Souš - Brozany, Krupka - Neratovice, Litol - Žatec, Nový Bor - Nové Strašecí, Horní Měcholupy - Úvaly

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace průtahu. Projekt by významně pomohl snížit dopravní zatížení centra města. Část obyvatel Mimoně ale záměr odmítá.

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.