Zimní příprava na jarní část fotbalových soutěží se v tomto týdnu rozjíždí ve většině klubů z Českolipska.Už včera ji zahájil nováček divizní skupiny B, celek FC Nový Bor, který po podzimní části přezimuje s 24 body na 7. místě.

„Nečekáme nějaké převratné změny v kádru z podzimní sezony. Přátelské zápasy jsou naplánované, ten první sehrajeme už teď v sobotu od deseti hodin na naší umělé trávě s druholigovým Varnsdorfem," odpověděl na dotaz Českolipského deníku klubový sekretář Jiří Obrovský.

Novoborští budou trénovat pod svým osvědčeným koučem Františkem Kubáněm třikrát týdně.

Druhé přípravné utkání v tomto roce odehrají opět na své půdě, a to 26. ledna od 11 hodin s účastníkem I. A třídy, kterým je TJ Jiskra Mimoň.

Mimoň v poháru vyzve Skalici

Právě zmiňované „áčko" Mimoně zahájí zimní prověrku o pár dní déle 16. ledna. Českolipskému deníku to včera řekl trenér Bohuslav Najman.

„Máme naplánováno několik přípravných duelů. Tím prvním bude Nový Bor, dále Vilémov, Bakov nad Jizerou, Bělá pod Bezdězem, Bukovany. Týden před začátkem jarní části soutěže bychom se měli utkat v rámci krajského poháru se Skalicí," vypočítal mimoňský lodivod, jenž poznamenal, že A-tým bude trénovat dvakrát týdně.

Z podzimního kádru dres Jiskry na jaře neobléknou Leitner (rodinné povinnosti) a Válek (ukončení hostování), naopak působení Koška a Winziga v Mimoni bude i nadále pokračovat.

„Máme zájem o doplnění kádru nejméně dvěma hráči. A osobně bych byl velice rád, kdyby se do zimní přípravy s kádrem mimoňského áčka zapojili mladí fotbalisté, kteří na podzim hráli za mimoňskou rezervu ve třetí třídě. Šanci a možnost zahrát si letos na jaře za A-mužstvo Jiskry mají všichni hráči, kteří se chtějí do přípravy zapojit," říká kouč Najman.

Doksy absolvují turnaj v Děčíně

Na zimní přípravu se chystají i fotbalisté TJ Doksy, kteří hrají krajský přebor. Tým Josefa Vinše se mimo jiné představí na tradičním turnaji O pohár města Děčína, který začíná 19. ledna. Zde se Doksy střetnou s mužstvy Junior Děčín, FC Pirna (SRN), Neštěmice, Vilémov, Varnsdorf (junioři) a Ústí (junioři).

Prvním soupeřem jim bude 26. ledna od 15.30 hodin divizní Vilémov.

Plánované přípravné duely Nového Boru

12. ledna od 10 hodin: FC Nový Bor - FK Varnsdorf

26. ledna od 11 hodin: FC Nový Bor - Jiskra Mimoň

30. ledna (čas bude upřesněn): FC Nový Bor - Arsenal Česká Lípa

2. února od 11 hodin: FC Nový Bor - FKP Turnov

9. února od 11 hodin: FC Nový Bor - Štětí

16. února (čas bude upřesněn): FC Nový Bor - VTJ Rapid Liberec

23. února od 15 hodin: FC Nový Bor - Mšeno

2. března od 11 hodin: FC Nový Bor - Dobrovice