Utkání hrané na 3x 15 minut, které v roli sudího odřídil Pavel Ševčík, přineslo celkem čtrnáct branek. „Jestli mi někdo z vás dá góla, dostane ode mě do držky,“ naoko pohrozil domácím fotbalistům při slavnostním nástupu bývalý zápasník, kaskadér a herec Zdeněk Srstka.

Výsledek mače skončil 7:7, a tak rozhodnout musely pokutové kopy. Při nich byli přesnější členové Arabely, kteří závěrečný rozstřel vyhráli poměrem 5:1. Jediný, kdo se za Starou gardu Okna trefil, byl Petr Heptner senior. „Tak, a vy, kteří jste gól nedali, mi zaplatíte pívo,“ vzkázal svým spoluhráčům neustále vysmátý Petr Heptner, při zápase moderátorem přezdívaný „Taška“.

„O výsledek vůbec nešlo. Hlavně že jsme se všichni bavili a doufám, že spolu s námi i diváci,“ řekl Deníku Pavel Trávníček, který do Oken dorazil společně se svou partnerkou Monikou Fialkovou.

Fotbalový míč. Ilustrační foto.
S deníkem za sportovními filmy: Prokletý klub je fenoménem

„Máte tady moc krásné prostředí, líbí se mi tu,“ usmíval se Jiří Rámeš, jenž si při penaltovém rozstřelu stoupl do branky místo Zdeňka Srstky a všem předvedl, že k fotbalu má skutečně blízko. Sám je totiž trenérem mužstva FK Staňkovice, účastníka III. třídy lounského okresu, které v uplynulé sezoně obsadilo druhé místo. „Ale pouze o jediný bod před béčkem Domoušic,“ podotkl Rámeš.

Sice se zpožděním, ale přece jen dorazil i Martin Tankwey, jemuž se oprávněně říká Sluníčko, neboť rozdával úsměvy na každou stranu. „Mám okno. Proto jsem do Oken přijel o něco později,“ culil se. Pouze po skončení duelu při odchodu do kabin svraštil čelo. „Včera mi brali z kolena vodu. No jo, bolí to,“ ukazoval na svou nohu.

Skvělá nálada na okenském hřišti, kam se přišlo podívat na čtyři stovky lidí a dětí z blízkého i dalekého okolí, pokračovala i po zápase, neboť členové Arabely připravili pro diváky opravdu pestrý a zábavný kulturní program.

„Chci všem, kteří se tohoto odpoledne u nás v Oknech zúčastnili, velice poděkovat a věřím, že Arabela team zde není naposledy,“ řekl při závěrečném projevu viditelně spokojený starosta obce Stanislav Havlín.

Radek Valenta

Fanoušci českolipského Arsenalu. Dočkají se v brzké budoucnosti třetí ligy?
Šéf Arsenalu Šimoník: Třetí liga České Lípě vždy slušela. Chceme další srdcaře