Prakticky kromě dvou krajských klubů a Prysku či Blíževedel, které hrají jinde a nemají žádné další družstvo v soutěžích OFS, chyběl jen zástupce klubu z Kamenického Šenova.

Aktiv zahájil předseda VV OFS Karel Fischer přivítáním účastníků a po něm vystoupil předseda STK Zbyněk Poppr, který přítomné informoval o základních aspektech a problémech dnes již uplynulého soutěžního ročníku 2015-2016. Bylo zmíněno používání informačního systému FAČR, klady tohoto projektu i drobné problémy, které nový systém přinesl, ale ty byly průběžně vyřešeny.

Videoprojekce směřovala k výsledkům, tabulkám soutěží a dalším sportovně technickým záležitostem.

Přítomní neměli námitek k celkovému vyhodnocení, a tak byl minulý ročník 2015-2016 oficiálně ukončen.

Vyhodnocením nejlepších družstev ukončeného ročníku aktiv pokračoval, gratulace a ceny (míče, diplomy) převzali zástupci klubů od předsedy svazu Karla Fischera a místopředsedy Karla Kapouna.

Komise mládeže OFS všechny kluby oslovila a na základě jejich názorů zvítězilo družstvo s nejvyšším počtem hlasů.

Poté následovalo rozlosování nového soutěžního ročníku 2016-2017. Předseda STK a sekretář OFS Zbyněk Poppr měl pro kluby připraveny všechny materiály a prakticky došlo jen k drobným úpravám.

V diskusi předseda svazu připomněl problém nízkého počtu rozhodčích, potřeby zapojení se členů či funkcionářů klubů do činností OFS, jako je VV a komise svazu, neboť příští rok proběhnou na všech úrovních volební Valné hromady a bude potřeba zajistit pokračování činnosti svazu.

Rovněž byly zodpovězeny otázky ohledně nového Přestupního řádu a následně byl aktiv s popřáním úspěchů ukončen.

Vítězové soutěží ročníku 2015-2016:Okresní přebor muži: FC KAMENICE
Okresní soutěž muži: TJ JESTŘEBÍ-PROVODÍN
Okresní přebor dorost: TJ SPARTAK ČKD ŽANDOV
Okresní přebor st. žáci: FK STRÁŽ POD RALSKEM
Okresní přebor ml. žáci: TJ JISKRA MIMOŇ
Okresní přebor st. přípravky: TJ JISKRA MIMOŇ
Nejlepší mladší přípravka: ARSENAL ČESKÁ LÍPA „A"
Tuto poslední kategorii, u které se nedělá tabulka výsledků, si rozhodli zástupci klubů s mladšími přípravkami. Komise mládeže OFS všechny kluby oslovila a na základě jejich názorů zvítězilo družstvo s nejvyšším počtem hlasů.