Hasiči Deník
8.10.2018

FOTO: Hasiči z Nového Boru získali dva vozy. Požehnal jim kněz

Nový Bor - Profesionální hasiči předali minulý týden dobrovolné jednotce z Nového Boru automobilový žebřík a cisternovou automobilovou stříkačku.

3.10.2018

FOTO: Hasiči už mají kde trénovat. Českolipští hasiči dostali nové hřiště

Česká Lípa - Ani v dospělosti se nezbaví povinného tělocviku. Řeč je o hasičích, kteří mají jako jednu z forem výcviku předepsané hodiny sportování. Pobíhání po betonové výjezdní ploše se brzy omrzí a jít se proběhnout do lesa nepřipadá v úvahu. Jsou ve službě a siréna může zaznít kdykoliv.

18.9.2018

Novoborští hasiči dostanou podzemní nádrž na vodu

Nový Bor - Radnice v Novém Boru hledá firmu, která za více než dva miliony korun vybuduje podzemní nádrž na 50 tisíc litrů vody. Ta bude sloužit dobrovolným hasičům jako stálý vodní zdroj bez ohledu na výkyvy počasí.

24.8.2018

FOTO: Liberec zaplavili hasiči. Nikde naštěstí nehoří, hasiči poměřují své síly

Liberec – Nejlepší hasiši se sjeli do Liberce na 47. Mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

10.12.2009

Volfartičtí hasiči chodí tam, odkud jiní utíkají

Volfartice /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ – Následovníci tradice svatého Floriána jsou aktivní i ve Volfarticích. Místní sbor dobrovolných hasičů oslaví příští rok sto čtyřicet let od svého založení a už teď se na oslavy chystají.

3.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Na soutěžích nemají konkurenci

Lvová - SDH Lvová se nemůže chlubit nejmodernější technikou ani častými výjezdy. Přesto hasičinou žijí a jsou přeborníky v požárním sportu.

3.12.2009

Lvovští hasiči pravidelně vyhrávají v soutěžích

Lvová /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ – Sbor dobrovolných hasičů ve Lvové má dlouhou tradici. Byl založen na konci 19. století. Místní hasiče mrzí, že nemají k dispozici kroniky k nejstarší historii sboru. Dokonce je hledali v archivech v České Lípě a Liberci, ale bez úspěchu.

26.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Často hasí hořící kontejnery

Krompach - Nejčastějšími událostmi, ke kterým se v Krompachu vyjíždí, jsou požáry balíků sena a zejména popelnic a kontejnerů na komunální odpad.

26.11.2009

Hasiči z Krompachu zvelebují svou obec

Krompach /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ – Pravidelné putování za dobrovolnými hasiči Českolipska nás dovedlo až na samý konec okresu, do Krompachu. Místní sbor sice nepatří mezi největší, ale dlouhou tradicí se řadí k nejstarším. Založen byl před více jak sto čtyřiceti lety.

19.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Rychle zvládli uhasit velikonoční požár

Sloup v Čechách - I v těch dnech roku, kdyvětšina lidí zapomíná na starosti a oslavuje, měli dobrovolní hasiči ze Sloupu v Čechách příležitost dokázat svoji připravenost.

19.11.2009

Sloupské hasiče nejčastěji zaměstnávají požáry lesů

Sloup v Čechách - /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ Pokračování seriálu o sborech dobrovolných hasičů Českolipska nás tento týden dovedlo do Sloupu v Čechách.

12.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Časté výjezdy za lesními požáry

Bezděz - Obec Bezděz je téměř ze všech stran obklopena lesy. Z toho plynou i časté výjezdy za lesními požáry. Na začátku prázdnin zpozoroval kouř ve vojenském prostoru v blízkosti obce kastelán z hradu Bezděz.

12.11.2009

Bezdězští hasiči si postavili výjezdové auto na koleni

Bezděz /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ – Naše putování za sbory dobrovolných hasičů na Českolipsku nás tentokrát dovedlo do vesnice Bezděz. O historii i současnosti sboru nám zasvěceně vypráví Pavel Kučírek, který je dobrovolným hasičem v Bezdězu už od roku 1979.

5.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Při povodních pomáhali na mnoha místech

Žandov - V polovině července přišly na území celé České republiky náhlé přívalové deště.

5.11.2009

Žandovští hasiči mají nový motorový člun

Žandov /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Sbor dobrovolných hasičů města Žandov se pyšní nejen dlouhou tradicí. Jeho chloubou je také zrekonstruovaná hasičská zbrojnice, kterou pro Českolipský deník odemyká velitel sboru Jiří Eliáš.

29.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Práce s mládeží je na prvním místě

Česká Lípa - Důležitým úkolem českolipských dobrovolných hasičů je práce s mládeží.

29.10.2009

Českolipští hasiči kladou důraz na tradici

Česká Lípa - Úctyhodnou tradici má Sbor dodbrovolných hasičů v České Lípě. Byl založen před více jak sto čtyřiceti lety a o členy rozhodně nouzi nemá. Může tak směle hledět do budoucnosti.

22.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Práce mají dost i kolem obce

Stvolínky - Stvolínští hasiči jako malý sbor vyjíždějí pouze k událostem v katastru obce. I tak ale mají práce dost. Platí to hlavně letos, kdy měli už čtrnáct výjezdů.

22.10.2009

Stvolínští hasiči zasahují i u živelných pohrom

Stvolínky /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Svatý Florian má své chráněnce i ve Stvolínkách nedaleko České Lípy. Ti náležitě ctí jeho památku a dělají čest hasičské pověsti jak obětavou pomocí při výjezdech, tak na hasičských soutěžích, kde se pravidelně umísťují na předních příčkách.

15.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Důraz na prevenci

Kamenický Šenov - Výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Kamenickém Šenově klade velký důraz na prevenci.

15.10.2009

Šenovští hasiči učí, jak si poradit při požáru

Kamenický Šenov - Ostré výjezdy, prevence a k tomu organizování kulturních akcí. To vše stíhá výjezdová jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Kamenickém Šenově.

8.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomoci bylo zapotřebí jinde

Jezvé - Plné ruce práce měli dobrovolní hasiči z Jezvé vždy s povodněmi. Ač se letos Ploučnice výjimečně nevylila ze svých břehů, bylo jejich pomoci zapotřebí jinde.

8.10.2009

Hasiči z Jezvé bojovali s velkou vodou

Jezvé /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Povodně. Tak asi budou vzpomínat na letošní rok ve Sboru dobrovolných hasičů v Jezvé. Jeho novodobá historie se datuje od roku 1946, kdy v obci začala působit česká jednotka. Ta má v současnosti osmdesát členů.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Sbírka pro povodňové oblasti

Jablonné v Podještědí - Na počátku července zaskočila Jablonné v Podještědí lokální záplava způsobená přívalovými dešti. Zatopeny byly zahrady i přízemí rodinných domů.

30.9.2009

Jablonští hasiči mají Bulíka

Jablonné v Podještědí /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Sbor dobrovolných hasičů v Jablonném v Podještědí nejen potlačuje rozbouřené živly, ale také projevil velkou dávku solidarity. Zdejší hasiči, za podpory města, založili veřejnou sbírku pro povodněmi postižené obce.

24.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zachránili život motorkáře

Dubá - Výjezdová jednotka SDH Dubá je vyhlášená u rychlé záchranné služby tím, že její členové zvládají vyprošťování zraněných osob při dopravních nehodách na jedničku a umějí poskytnout předlékařskou péči na profesionální úrovni.

24.9.2009

Dubští hasiči dosahují profesionální úrovně

Dubá /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Osmnáct členů výjezdové jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Dubé svými schopnosti dosahuje úrovně profesionálních sborů.

17.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Pomáhají při záplavách i vichřicích

Brniště - Smyslem práce dobrovolných hasičů je pomoc lidem v nouzi. Nejinak tomu je i v SDH Brniště.

17.9.2009

Hasiči z Brniště hledají nové členy do sboru

Brniště /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Sbor dobrovolných hasičů v Brništi byl založen již v roce 1869, a tak se v letošním roce dožívá úctyhodných sto čtyřiceti let.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Bez správné party by to nefungovalo

Kunratice u Cvikova - I ze zdánlivě obyčejného zásahu se může vyklubat dramatická událost. A to jsou momenty, kdy se hasiči musí spolehnout jeden na druhého.

9.9.2009

Kunratičtí hasiči se mohou o sebe opřít

Kunratice u Cvikova /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Nedílnou součástí obce Kunratice u Cvikova je místní sbor dobrovolných hasičů. Ten kromě svého hlavního úkolu – chránit majetek občanů, reprezentuje svou obec v soutěžích a zastřešuje nejrůznější akce.

3.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasiči jako první pomoc

Cvikov - Výjezdové jednotky dobrovolných hasičů při svých akcích nelikvidují jen havárie, ale mnohdy poskytují první lékařskou pomoc zraněným, kdy jim v některých případech doslova zachrání život.

3.9.2009

Cvikovští hasiči jsou hrdí na své poslání

Cvikov /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Sbor dobrovolných hasičů ve Cvikově byl založen již roku 1867, a tak šedesátka místních hasičů letos slaví „malé“ sto čtyřicáté druhé výročí svého vzniku.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Při vichřicích se nezastaví

Mimoň - Plné ruce práce měli mimoňští dobrovolní hasiči během vichřic, ať už nedávných nebo například během orkánu Kyrill. Hasiči často zasahují s nasazením vlastních životů.

26.8.2009

Mimoňští hasiči zasahují s nasazením života

Mimoň /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Jednotka místních dobrovolných hasičů vloni oslavila 140 let od svého založení. Mimoňští hasiči mají za sebou skutečně bohatou historii, kterou přibližují na svých webových stránkách.

19.8.2009

Strážští hasiči chtějí vyhrát putovní pohár

Stráž pod Ralskem /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Bližnímu ku pomoci. Heslem všech hasičských sborů po celém světě se bezezbytku řídí i Sbor dobrovolných hasičů ve Stráži pod Ralskem.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zachraňovali obyvatele hořících paneláků

Stráž pod Ralskem - Desítky evakuovaných lidí, včetně rodin s dětmi, při velkém požáru panelového domu na strážském sídlišti v březnu 2003.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Muzeum připomíná tradici

Nový Oldřichov - Sbor dobrovolných hasičů v Novém Oldřichově se může pyšnit jediným Hasičským muzeem v celé střední Evropě.

12.8.2009

Oldřichovští hasiči se pyšní muzeem

Nový Oldřichov /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ - Snad nejpočetnější jednotkou na okrese je Sbor dobrovolných hasičů v Novém Oldřichově. K dnešnímu dni mají pětašedesát dospělých členů a k tomu je třeba připočítat osmadvacet mladých hasičů.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zákupští si váží otce zakladatele

Zákupy - Sbor dobrovolných hasičů v Zákupech je nejvíce hrdý na fakt, že jsou nejstarším sborem v Evropě, který byl ustanoven již v roce 1850 a má tak za sebou sto pětapadesátiletou bohatou historii.

5.8.2009

Zákupští hasiči jsou hrdí na své prvenství

Zákupy - /LIDÉ SV. FLORIÁNA/ „Na pomoc“, je hasičské heslo známé po celém světě. Řídí se jím beze zbytku i nejstarší dobrovolný hasičský sbor v celé střední Evropě - SDH Zákupy.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Jde hlavně o pomoc lidem v nouzi

Holany - Zdá se, že jsou hasiči všude stejní. Jde jim především o to, aby pomohli lidem v nouzi.

29.7.2009

Holanští hasiči krotí nejen přírodní živly

Holany /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - Poskytnout nejen velkou pomoc při zásazích ale i tu drobnou, každodenní, je hlavní náplní činnosti Sboru dobrovolných hasičů v Holanech.

23.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Fyzičku trénují při sportu

Staré Splavy - Každý hasič musí mít dobrou fyzičku a dokonale znát požární techniku. Toho lze dosáhnout pravidelným tréninkem. Jakým? No přece v požárním sportu!

23.7.2009

Splavští hasiči baví i pomáhají

Staré Splavy /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - Velké úspěchy v požárním sportu, pořádání nejrůznějších akcí v obci a samozřejmě pomoc lidem v nouzi. To vše dělá naplno Sbor dobrovolných hasičů ve Starých Splavech.

15.7.2009

Potlesk je největší odměnou

Doksy /LIDÉ SVATÉHO FLORIÁNA/ - Ostré výjezdové akce, kdy jde o život, a na druhé straně důsledná osvěta, co vše může napáchat oheň. To je stěžejní práce Sboru dobrovolných hasičů v Doksech.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Věnují se prevenci

Doksy - Oheň je dobrý sluha, ale zlý pán. Upozornit na pravdivost známého rčení je jednou z hlavních činností SDH Doksy.

9.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Sbor s nejedním rekordem

Skalice u České Lípy - „Hned na všechno vlítneme“, je motto, kterým se řídí SDH ve Skalici u České Lípy.

9.7.2009

Skaličtí hasiči jdou do všeho po hlavě

Skalice u České Lípy - Malá garáž pro nové požární auto, tři světové rekordy či nejnověji hořící autobus v obci. Za tím vším je jedna z nejakčnějších jednotek Sboru dobrovolných hasičů ze Skalice u České Lípy.

  • 1
  • 2

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT