Mladí hasiči ze Srbic absolvovali halového závody Ostravsko – Beskydské šedesátky. Šlo o jejich první velké závody?
Od roku 2018 jsme se začali s týmem starších žáků a výběrem z mladších věnovat tréninku disciplíny: běh na 60 m s překážkami. Tuto disciplínu jsme k běžným tréninkům požárního útoku připojili, abychom vyzkoušeli i jiné disciplíny požárního sportu. Kromě závodů Stimax cupu jsme se zúčastnili s týmem starších žáků halových závodů v Praze a loni v březnu k nim přibyl i halový závod v Jablonci nad Nisou. Tyto závody se hodnotí nejen jednotlivě, ale spadají do série závodů. Dalším místem, kde se seriál koná je Ostrava. A tak jsem přišel s myšlenkou vzít naše mladé hasiče i na tuto akci.

Jaké bylo složení vašeho týmu?
Do závodů jsme přihlásili závodníky převážně z družstva starších žáků: Dominik Belej, Martin Kejval, Ondra Kubiš a Jindra Srb. Poté závodníky, kteří teprve od září přecházeli do této kategorie a v Ostravě běželi ještě za mladší: Tobiáš Kanta, Tonička Mauleová a Honza Reihs a ty doplnil z mladších ještě syn vedoucího mládeže František Maule. Jako doprovod se pak této akce zúčastnili vedoucí mládeže Karel Maule, člen SDH Srbice Radek Materna a Jindra Srb st.

Jaký byl program pobytu?
V pátek jsme se všemi vyrazili na výlet do Ostravy do Landek parku – hornické muzeum, kde jsme se mimo jiné zúčastnili prohlídky Báňské záchranné služby. Poté jsme ještě navštívili Hasičské muzeum v Ostravě. V sobotu nás čekal velký den, kdy se naši závodníci utkali s těmi nejlepšími v ČR na Ostravsko-Beskydských šedesátkách.

Jak byste shrnul tuto akci?
Na tyto závody zatím stále jezdíme především kvůli získávání nových zkušeností a vylepšování osobního maxima. Na závodech si někteří vylepšili osobní rekordy a další závodníci se s časy pohybovali na jejich hranici. Chtěl bych všechny závodníky pochválit za předvedený výkon. Během výletů a závodů se tým mladých hasičů neuvěřitelně stmelil a fungoval jako tým i při jiných aktivitách než jsou jen tréninky a závody. Všichni byli nadšeni a věřím, že další akce, kterou plánujeme na jarní prázdniny, bude stejně úspěšná a bude se všem zúčastněným líbit.

KAMILA TROJKOVÁ