„Bude to železná zásoba vody pro období sucha. Nebudeme tak závislí jen na tom, co naprší a zadržíme v povrchové nádrži za poliklinikou. Bonusem je, že nová nádrž bude přímo v areálu dobrovolné jednotky,“ vysvětluje starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Novoborští radní schválili vyhlášení veřejné zakázky na dodavatele. Výherce soutěže zajistí stavbu podzemní akumulační nádrže, přestavbu současného vrtu na studnu. „Jedním z našich požadavků je také výstavba nové úpravny vody pro odstranění perchlorethylenu,“ doplnil Jaromír Dvořák. Novou nádrž by mohli dobrovolní hasiči využívat od letošního listopadu.

Vedle toho radní schválili veřejnou zakázku na dodávku mobilního nafukovacího stanu. Ten budou dobrovolní hasiči využívat jako logistické pracoviště při hromadných dopravních nehodách, přírodních nebo průmyslových katastrofách. Na vybavení za téměř 255 tisíc korun přispěl 70 procenty prostřednictvím dotačního programu na podporu jednotek požární ochrany Liberecký kraj, zbývajících 76 tisíc korun pokryje město z vlastního rozpočtu.