Jedním z kuriózních byl zásah u ženy, které se podařilo zamotat prsty do ručního mixéru tak, že nešly vyprostit. „Na vyproštění ruky museli liberečtí hasiči použít ruční pumpu a malý střihač, kterým přestřihli hřídel mixéru, aby ženu vysvobodili. Zraněnou ženu poté předali k ošetření zdravotníkům,“ uvedla mluvčí Hložková.

Hasiči první den nového roku zasahovali i u dopravních nehod. Nejvážnější se po druhé hodině odpolední stala v Rynolticích. „Vlivem dopravní nehody se zranily dvě osoby, které si k ošetření převzala zdravotní záchranná služba. Vyproštění osob z vozidel nebylo nutné, všechny osoby se nacházely při příjezdu hasičů mimo vozidla,“ řekla Hložková.

Krajský úřad Libereckého kraje. Ilustrační fotografie.
Jak to vidí osobnosti našeho kraje? Položili jsme jim dvě otázky

V Holanech na Českolipsku dopoledne hořela zimní zahrada u rodinného domu. „Lokalizovat požár se podařilo před příjezdem hasičů, kteří však poté museli dohasit skrytá ohniska,“ popsala Hložková s tím, že škoda na vybavení zahrady a oknech přilehlého domu byla vyčíslena na sto tisíc korun. Příčina požáru je zatím v šetření.

V liberecké části Pavlovice zase hořel strom. „Ten se nakonec podařilo uhasit před příjezdem hasičů, kteří ale i přesto pomocí termokamery místo události zkontrolovali,“ uzavřela Hložková.

David Beránek.
David Beránek: Členové sboru v Dalešicích jsou pro řadu lidí druhá rodina