Jaká byla vaše cesta k hasičům?
Když jsem chodil na základní školu, tak jsem neměl moc na výběr. Buď pionýr, nebo mladý požárník. Rozhodl jsem se pro druhou variantu, chytlo mě to, a proto jsem u toho zůstal. U hasičů jsem od šesti let, přes děti a dorost jsem se dostal až do výjezdové jednotky.

Je sbor dobrovolných hasiči si v Jablonci-Pasekách něčím zajímavý?
Členové tohoto sboru dobrovolných hasičů nikdy nic nezískali zadarmo a jsou vděční za jakoukoliv pomoc. Vytrvalostí, vůlí a cílevědomou prací jsme se dokázali dostávat z útlumů znovu na výsluní. Velmi důležité je to, že jsme nikdy nezapomínali na své nástupce, na budoucnost organizace. Díky tomu je sbor i nyní po letech  silný, životaschopný a perspektivní. Díky neustálému doplňování a omlazování členské základny dosáhl sbor za dobu své existence významných úspěchů na úseku požární ochrany i v požárních soutěžích. 

V roce 2002 jste se stal velitelem sboru. Jak k tomu došlo?
Můj předchůdce rezignoval a hledal se nástupce, kluci navrhli mě a já to přijal. Následně jsem byl jmenován naším zřizovatelem, kterým je statutární město Jablonec, do funkce velitele jednotky a na výroční valné hromadě také velitelem sboru.

Co se za těch 17 let změnilo?
Je toho opravdu hodně. Především se nám podařila obměna techniky a vybavení, začali jsme se specializovat na vybrané tipy zásahů a vzrostla četnost výjezdů. V současné době vyjíždíme v průměru k 90 událostem, předtím to bylo do 10 událostí.

U hasičů jste toho zažil hodně, na co jste nejvíce hrdý? 
Nejvíce hrdý jsem na to, že se nám podařilo pořídit nové cisterny, a pak jsme provedli rekonstrukci hasičské zbrojnice.

Kolik máte členů? 
Náš sbor má v současnosti 60 členů z toho je 20 dětí. V jednotce máme 24 členů.

Všiml jsem si, že pořádáte nábor do výjezdové jednotky. Kolik členů byste ještě potřebovali?
Ještě bychom potřebovali zhruba deset hasičů, ale každý člověk je pro nás velký přínos.

Jak náročné je v současné době získat nové členy?
Je to stále horší a horší, mladí nejsou ochotni věnovat svůj volný čas a poslouchat.

Vybavíte si nějaký zajímavý, neobvyklý zásah?
Zajímavé byly zásahy, které jsme absolvovali v nedávné době. Například jeden pán připravoval orientační běh a z ničeho nic viděl uprostřed lesa hořet hrabanku a strom. To byla hodně neobvyklá okolnost. 

Na kterou událost vyjel největší počet hasičů?
Jednalo se o nedávný požár lesa na Tanvaldském Špičáku. Vzhledem k náročnému a těžko dostupnému terénu jsme si všichni sáhli na dno. My i naše technika.

Jak probíhá spolupráce mezi vámi a profesionály?
Potkáváme se skoro u každé na hlášené události, navíc někteří příslušníci HZS jsou také našimi členy. Spolupráce probíhá velmi dobře.