V něm se mimo jiné utkají Bílí Tygři s pražskou Spartou. Tým z hlavního města je v současné době ve výborné formě, protože v minulých šestnácti utkáních pokaždé bodoval. Na přelomu ledna a února vyhrál dokonce devětkrát za sebou.

Naposledy Sparta sice prohrála, ovšem Karlovým Varům podlehla až po nájezdech, takže opět nevyšla s prázdnou. Úplně bez bodu vyšli Pražané naposledy 3. ledna paradoxně v partii s Libercem. Sparta se tak po zásluze usadila na prvním místě s 93 body. Navíc se může pyšnit nejlepším útokem, který vstřelil už 165 branek. Po Liberci má zároveň druhou nejlepší obranu s 99 inkasovanými góly.

Hokejisté s velkým S na prsou jsou nejúspěšnějším celkem na hřištích soupeřů, což by mělo být pro Bílé Tygry určité memento.

Svěřenci trenéra Patrika Augusty jsou ovšem také ve velké pohodě. V novém roce nebodovali pouze jednou, a to v domácím utkání s Olomoucí. Momentálně drží šňůru čtyř vyhraných zápasů v řadě. V tabulce patří Liberci čtvrté místo se ziskem 78 bodů.

Liberec sehrál v této sezoně se Spartou tři střetnutí, z nichž dvě vyhrál a jednou prohrál.

Duel Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha je na programu ve středu 17. února od 17.10 hodin. Hrát se bude bez diváků, ovšem přímý přenos bude vysílat O2 TV Sport.