V posledním domácím utkání tohoto kalendářního roku porazili českolipští hokejisté v severočeském derby Děčín 2:1. Navíc se jednalo o první výhru po sedmi prohraných zápasech. Nutno však podotknout, že nebýt vynikajícího Holeše v bráně, asi by se z vítězství radoval soupeř.

Skóre otevřel přesnou střelou od modré čáry Petr Formánek, kterého ve třetí třetině napodobil další navrátilec do sestavy Vlastimil Patzenhauer. Za hosty pouze snížil Havlíček. Bezprostředně po utkání jsme požádali střelce první branky o rozhovor.

Petr Formánek se po vypršení disciplinárního trestu vrátil do hry a rovnou se postaral o vedoucí gól.
„Celá situace vznikla tak, že Martin Příhoda měl u brankářovy pravé tyče puk. Poslal mi krásnou přihrávku na první a pak jsem gólmana pouze prostřelil. Bylo to jeho periferní vidění.“

V tomto klání se výrazně zlepšila českolipská defenziva. Je to podle Petra Formánka i zásluhou příchodu nového trenéra?
„Určitě to možné je. Nový trenér je bývalý zkušený obránce, takže si myslím, že v tomto směru můžeme jít nahoru.“

S kým se Formánkovi hraje v obranné řadě nejlépe?
„Mně je to tak nějak jedno.“ (úsměv)

V průběhu duelu nařídil sudí Stolín trestné střílení, které však Macek neproměnil. Kdyby se měl tohoto úkolu zhostit českolipský zadák, zkusil by opět svou osvědčenou fintu?
„Určitě bych zkusil to, co mám dlouhodobě nacvičené.“

Trenér Pavel Lassig po utkání: „Byl to srdcem ubojovaný zápas. Jsou to pro nás důležité tři body do tabulky. Musím rovněž vyzdvihnout výkon našeho brankáře Michala Holeše, který dlouhodobě podává vynikající výkony, a hlavně díky němu jsme Děčín porazili.“

Autor: Michal Šandor