Zápas dvou nejhůře postavených celků 14. kola hokejové krajské ligy skončil po velké bitvě vítězstvím hostujícího mužstva 6:5, které tak odsunulo soupeře na polední místo.

„Bylo tam hodně zbytečných faulů, neudrželi jsme nervy na uzdě a měli jsme dost vyloučených. Bohužel takto se hokej hrát nedá. Hrajeme na nějaké úrovni, tak se musíme držet a zbytečně se nevyprovokovat,“ vyčinil svým svěřencům trenér Lípy František Richter.

Českolipští vlétli na svého soupeře a byli to právě oni, kdo diktoval tempo hry. Chuť po vedení byla obrovská nejen u samotných hráčů, ale i u domácích fanoušků, kteří aktivně povzbuzovali svůj tým od první minuty.

Česká Lípa - Varnsdorf 5:6 (2:0, 2:4, 1:2)

Už ve 4. minutě mohla více než stovka fanoušků oslavovat. Lukáš Krupička ze své poloviny dovezl přes dva protihráče puk do útočného pásma a po závaru před gólmanem Březnou otevřel skóre zápasu. „Dostal jsem nahrávku v obranném pásmu, projel jsem to, podjel jsem bránu a dával to skoro do prázdný,“ vyprávěl zakladatel úvodní trefy.

Po vyloučení domácích přišla první větší šance hostů. Radost Matějky ale zastavila branková konstrukce. O pár vteřin později zachránila tyč domácí podruhé, a to už hosté psychicky neskousli a pustili se do šarvátky s českolipskými hráči. Dvě minuty před koncem první třetiny přidal další trefu právě Preussler, který stínil ve výhledu brankáři, a navíc puk od Krupičky tečoval, gólman zareagovat nemohl.

Vedení 2:0 přidalo na klidu České Lípě. „Držme tempo, bojujme jako od začátku a vyvarujme se zbytečných faulů,“ zněly pokyny trenéra Františka Richtera po první dvacetiminutovce.

Do druhé třetiny nastoupil útočněji Varnsdorf a vyplatilo se mu to. Matějka snížil na rozdíl jediného gólu a chuť hostů po vyrovnání se zvyšovala. Ve 25. minutě nepřesnost doposud posledního celku krajské ligy nevyužil domácí Zelinger, když šel sám na bránu. Situace se opakovala o 5 minut později s tím rozdílem, že Ivanyuk byl úspěšný, a dal tak domácím klid v podobě dvoubrankového vedení.

Česká Lípa - Varnsdorf 5:6 (2:0,2:4,1:2).

Radost z náskoku brzy ale vystřídalo rozhořčení. Kvůli nedisciplinovanosti se českolipští dostávali do oslabení a toho hosté dokonale využili. „Rozhodčí to nezvládli,“ ulevil si nejlépe bruslící hráč zápasu Krupička. Varnsdorfští využili přesilovku a snížili na 2:3. O pár vteřin šli domácí do třech. A opět za to pykali, na 3:3 vyrovnával Fichtner. Obrat dokonal Damnitz, když dotlačil vyražený puk brankáře za jeho záda. Tři branky během dvou minut rozhodily nejenom hráče samotné, ale i domácí příznivce. O klid se postaral Žák, když vyrovnal na 4:4 pár vteřin před sirénou.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili aktivněji hokejisté HC TS Varnsdorf. Zaslouženě šli do vedení, když po nepřesných a zbytečných přihrávkách ve svém obranném pásmu situace využil Damnitz, jediný autor dvou branek v utkání.

Jásot diváků a vyrovnání měl na svědomí Novák, když od modré propálil obranu i brankáře. No konečně, ulevili si urputně fandící hokejoví nadšenci. Bohužel ne na dlouho, o dvě minuty později totiž dotlačil puk za záda Bohatého Prokop a Varnsdorf byl opět ve vedení.

14 vteřin před koncem se hosté dopustili nedovoleného zákroku. V šesti mužích proti čtyřem soupeřovým se ale domácí kýženého gólu nedočkali, a napjaté utkání tak skončilo velkou oslavou hostů, protože si sobotním vítězstvím zajistili pozici právě před Českou Lípou, která je tak poslední, sedmá.

O reparát se pokusí v sobotu doma proti Frýdlantu.

Branky a nahrávky: 4. Krupička (Holčák, Češka), 19. Preussler (Krupička), 23. Matějka, 31. Ivanyuk (Osmani), 35. Procházka (Damnitz), 37. Fichtner (Černý), 40. Žák (Krupička), 52. Damnitz (Prokop), 55. Novák (Černý), 57. Prokop (Damnitz). Rozhodčí: Mizera D. - Reichelt, Mizera L.

Jiří Zvěřina