Českolipští hokejoví dorostenci nezvládli finále play off Krajské hokejové ligy, tedy boj o zlaté medaile, a po dvou prohrách s týmem Jablonce obsadili v soutěži druhé místo.

První utkání na ledě Jablonce prohrála Česká Lípa 2:3 , a pokud si chtěla udržet naději na titul Přeborník krajské ligy, musela v pondělí vyhrát a vynutit si třetí rozhodující zápas.

HC Česká Lípa - HC Jablonec nad Nisou 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)

Utkání začalo pro českolipské hokejisty nadějně, protože nejprve už ve druhé minutě využil chybu hostujících obránců Bašek (1:0) a v páté minutě dorazil nahození Kučery Binder, takže Česká Lípa vedla o dvě branky.

Jablonecký tým to ale nerozhodilo a do konce třetiny vyrovnal na 2:2.

Ve druhé třetině šel domácí celek vedený koučem Františkem Richterem opět do dvougólového vedení, když se trefil Binder a později střelu Kouby usměrnil do branky Dlouhý 4:2.

Bohužel náskok Českolipským dlouho nevydržel, neboť Jablonec skóre do konce třetiny otočil, a tak stav před poslední částí byl 4:5.

A ve třetí periodě domácí hráči už nenašli recept na jabloneckou obranu, nedokázali vstřelit vyrovnávací branku, a tak se z titulu mistra krajské ligy radoval tým Jablonce.

Českolipští hráči po dobré sezoně bohužel vrchol soutěže nezvládli a převzali pouze stříbrné medaile, ačkoliv základní část soutěže vyhráli se tříbodovým náskokem právě před Jabloncem. Jenže ten se na závěrečnou finálovou fázi připravil zřejmě lépe.

Branky a asistence České Lípy: Bašek (Hamršmíd), Binder (Kučera), Binder, Dlouhý (Kouba).
Branky a asistence Jablonce: Šťástka (Kvapil), Cadrik (Daněk), Daněk (Cadrik), Huder, Šimůnek (Cadrik).

Tomáš Kučera