V červnu roku 2021 zažíval David Pastrňák možná nejtěžší období svého života. Český hokejista s přítelkyní Rebeccou Rohlssonovou oznámili v lednu prostřednictvím Instagramu, že čekají přírůstek do rodiny.

„Nemůžeme se dočkat, až poznáme toho malého človíčka,“ napsala Rebecca Rohlssonová na Instagram a přidala video, kde šťastný pár poznává pomocí modrých a růžových vystřelovacích konfet, zda se jim narodí dcera, nebo syn. „Pasta junior je na cestě,“ potvrdil Pastrňák, který se švédskou partnerkou tvoří pár od roku 2018.

Hokejisté Vegas vedou ve finále Stanley Cupu nad Floridou už 2:0 na zápasy
Odměna za Stanley Cup? Striptýzový klub nabídl hokejistům Vegas nevšední prémii

Rodák z Havířova se na prvorozeného syna nemohl dočkat. Kvůli tomu, aby mohl být s přítelkyní v závěru těhotenství a porodu, se omluvil i z účasti na mistrovství světa v lotyšské Rize.

Šest dnů po porodu ale Pastrňák oznámil zdrcující zprávu. „Viggo Rohl Pastrnak 17. června 2021 - 23. června 2021. Shlíží na nás anděl a říkáme mu syn. Navždy tě budeme milovat. Respektujte prosím naše soukromí v těchto srdcervoucích časech,“ přidal Pastrňák na sociální sítě černobílou fotku.

Omluvenka pro světový šampionát

Po letošní úspěšné sezoně se Pastrňák omluvil z mistrovství světa v hokeji kvůli tomu, že v play off NHL hrál s poraněným ramenem. Nyní je zřejmé, že to bylo i z rodinných důvodů. Osmadvacetiletý útočník oznámil, že se mu narodila dcera Freya Ivy.

„Freya Ivy Pastrnak už je na světě. O tomto okamžiku jsme snili už dlouho, nemohu být na své dvě krásné holčičky pyšnější,“ sdílel Pastrňák radostnou novinku.

Český hokejista letos zaznamenal velmi vydařenou sezonu, ve které s Bostonem vytvořil řadu rekordů. Populární Pasta se stal druhým nejlepším střelcem ligy s 61 zásahy a třetím nejproduktivnějším hráčem zámořské soutěže. V play off ale Medvědi vypadli již v prvním kole s Floridou.