Podruhé za sebou vybojovali vítězství hokejisté HC Česká Lípa v novém ročníku KLM. Po vysoké výhře 13:4 nad Frýdlantem zdolali na domácím ledě PSK (Policejní sportovní klub) Liberec 6:4.

Byl k vidění zápas velmi dobré úrovně, plný krásných hokejových momentů. Rozhodující náskok si domácí vytvořili hned v první třetině. Hosté utkání zdramatizovali, ale všechny body nakonec zůstaly u Ploučnice.

Svižné tempo od začátku zápasu

Obě mužstva nasadila hned od začátku svižné tempo. Pyrochta v liberecké kleci chytil střely Holčáka i Čapka, na druhé straně pálil vedle Šostý. Ve 4. minutě si K. Veber pohrál s libereckou obranou, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Čížovu pozornost vyzkoušel Šebesta a nejblíž k brance měl Beníšek, jehož střelu domácí brankář bravurně čapl do lapačky.

Na zteč vyrazili českolipští Preussler s Čapkem, prvně jmenovaný volil přímou střelu, s kterou neměl Pyrochta problém. Šest minut před přestávkou dostala Lípa výhodu přesilové hry. Celou minutu a půl se nedostali domácí k zakončení, až napřáhl Novák a přes změť těl zapasoval puk do branky PSK. Po půlminutě hry ujel obraně hostů Peterka, a ač obtěžován obráncem, dovedl svůj únik až ke gólové tečce 2:0.

Domácí Češka atakován Kotrčem se snaží překonat libereckého gólmana Pyrochtu.

Hosté začali druhou dvacetiminutovku aktivně, často se dostávali na dostřel Čížovy branky. Z jedné nenápadné akce se ve čtvrté minutě zrodil první gól Libereckých. Černého přihrávku zužitkoval Šostý. Slibnou šanci na odpověď zastavil trest pro domácí za špatné střídání.

Po sedmnácti vteřinách šli domácí do tří a Zákoutský srovnal na 2:2. Hosté přitvrdili a rozhodčí jim hrubost tolerovali. Vyloučení přišlo až po pěstním souboji mezi Šostým a K. Veberem. Dvě minuty dostal za napadení Baran a jeho trest ukončil gólem na 3:2 Novák.

Hokej se změnil v boxerský ring

Chvíli nato, opět v přesilovce zvonila hned dvakrát tyč branky Liberce. V končící 18. minutě hledal Peterka před brankou spoluhráče, puk z jeho hole se odrazil k Zákoutskému, který překonal vlastního brankáře. 4:2.

Radost ze čtvrté branky v podání českolipských Holčáka, Peterky a Vebra.Hrubá hra Liberce z konce předchozí třetiny pokračovala i po přestávce. Beníšek napadl pěstmi zezadu Bauera a zůstal nepotrestán. Obě mužstva si zahrála přesilovky po vyloučení Kysilky a Rašína. Na konci 8. minuty se několikrát blýskl domácí brankář, který si poradil s ranami Zákoutského, Šostého a Ubryho.

PSK se tlačil do útoku, jeho tlak otupil Beníšek, vyloučený za vysokou hůl, avšak domácí přesilovku nevyužili. V 11. minutě srazil za brankou liberecký Číž Čapka, který se dlouho nezvedal z ledu. V patnácté minutě šel sedět Šorejs a domácí Herzog zvýšil na 5:2. Šorejs se při návratu na střídačku dostal do konfliktu s Rašínem a led se změnil v ring. Po Rašínově vítězství pro oba borce zápas skončil.

Hosté se prodloužení nedočkali

Minutu dvacet před koncem vykřesal naději pro PSK Šebesta, kterou při následné power play ještě posílil Šostý. 56 vteřin před koncem byl stav 5:4. Hosté opět odvolali brankáře a snažili se duel dovést do prodloužení. Poslední slovo měl ale domácí Karel Veber, který vteřinu ped koncem gólem do opuštěné liberecké klece završil stav na 6:4.

Českolipští hokejisté mají příští týden volno, další zápas se bude hrát 14.12. v 15:15 hodin, kdy přivítají silný celek VTJ Liberec.

Branky a nahrávky: 14. Novák (Holčák, Čapek), 14. Peterka (Češka), 35. Novák (Peterka, Češka), 38. Peterka, 58. Herzog, 60. Veber - 24. Šostý (Černý), 27. Zákoutský, 59. Šebesta, 60. Šostý (Šebesta). Vyloučení: 5:9, navíc Rašín (CL) a Šorejs (LB) 5 + do konce. Diváci: 110. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Sestava České Lípy: Číž - O. Veber, Rašín, Čižmár, Herzog, Bureš, Bauer, Novák, K. Veber, Čapek, Preussler, Holčák „C", Peterka, Češka. Trenér František Richter.

Zbývající výsledek:

VTJ Ještěd Liberec - Frýdlant 6:5 (1:1, 2:2, 3:2). Góly: 5. Šnajdr Martin , 26. Tomíček Václav, 32. Svoboda Jiří, 44. Tomíček Václav, 55. Tomíček Václav, 55. Tomíček Václav - 4. Smetana Lukáš, 22. Šír Roman, 40. Šír Roman, 49. Hodač Jiří, 50. Hodač Jiří.

Tabulka KLM

1. HC Lomnice nad Popelkou   66:26   23

2. HC VTJ Ještěd Liberec  62:45   15

3. PSK Liberec   39:36   12

4. HC Česká Lípa  51:60   10

5. HC Frýdlant   26:77   0

Pavel Milt