To se ovšem nestalo, Predátoři prohráli s Lomnicí nad Popelkou 6:9. Domácí nastoupili v téměř plné sestavě jen s rozdílem složení útoků, kdy se rozpadla úderná první pětka, a byl tak rozdělen útočný potenciál mezi více útočných formací. Pohled do tabulky sliboval dobrý zápas, jelikož Lomnice v ten moment sídlila na děleném 2. - 4. místě.

Z první třetiny uběhlo pouze pět minut a domácí tribuny rozjásal gólem Milan Preussler. Za necelé tři minuty tento kanonýr udeřil znovu a bylo to již 2:0!
Pak se ovšem poprvé projevila slabina českolipského týmu, která pokračovala po celý zápas - hra v oslabení. Jednu takovou Lomnice využila v polovině první třetiny - 2:1.

Ve druhé třetině se ještě Predátoři nestačili ani rozkoukat a v dalším oslabení inkasovali podruhé, takže hosté srovnali stav na 2:2. Lomničtí byli vyrovnaným soupeřem v přechodu do útoku i v pečlivém bránění. Bylo vidět, že do České Lípy nepřijeli odevzdaní. Jenže v 27. minutě se potřetí v řadě trefil Preussler a za dalších 40 vteřin opět na rozdíl dvou branek zvyšoval Veber. Skóre 4:2 mělo zase vrátit domácím hráčům klid a sebevědomí, bohužel se tak nestalo. Ba naopak…

Od 33. minuty však nastala černá pětiminutovka, která v podstatě zlomila Predátorům vaz. V rychlém sledu za sebou Lomničtí 4x překvapili domácí jako nepřipravené a brankostroj, kterým je zasypali, byl neuvěřitelný. Rázem bylo vše jinak a Českolipané prohrávali 4:6!

V posledním dějství šlo o to, co nejdříve se dostat k hostím na dostřel a to se také velmi brzy povedlo, když se v přesilové hře trefil domácí obránce Honza Zikán a bylo zase o co hrát.

Jenže Predátoři se opět nechali vyloučit a opět se jim nepodařilo hru v početní nevýhodě ustát. Lomnice šla opět do rozdílu dvou branek. K poslednímu vzepětí sil se Česká Lípa ještě pokusila o korekci výsledku a pět minut před koncem snížila na 6:8, ale Lomnice po zbytek utkání dobře hrála i bránila a výsledek kontrolovala. Mizérii Predátorů definitivně zpečetil hráč hostí do prázdné branky při hře power-play – 6:9.