Na utkání České Lípy dorazila sedmdesátka diváků, která viděla hlavně ze strany domácích bojovnou bitvu. Oba celky šly do poslední dvacetiminutovky s remízou 3:3. Kdekdo doufal v jedno, aby Česká Lípa závěrečnou fázi utkání nepokazila, tak jako v předešlých kolech. Nestalo se – šestnáct minut před koncem se trefil Václav Šesták a těsné vedení už si tým vzít nenechal. Lví podíl měl na vítězství právě Václav Šesták, do notýsku zapsal dvě branky.

„Úlevu pocítilo celé mužstvo. Kluci dřeli, makali, jezdili doslova po držce, vydali ze sebe vše. A brankář zachytal perfektně. Konečně se k nám přiklonilo také štěstí, mohlo to dopadnout jakkoliv. Bylo to o vůli, máme za sebou bojovný a vyrovnaný zápas,“ řekl po utkání s úlevou českolipský trenér František Richter.

Česká Lípa se ovšem i přes první triumf dál krčí na dně tabulky krajské ligy, na duo Varnsdorf – Slavoj Liberec ztrácí šest bodů. Do Vánoc už tak své soky nedožene, mužstvo totiž čeká už jen jedno utkání s Jičínem, které sehraje 22. prosince.

„Je velká škoda, že po výhře máme skoro dvoutýdenní pauzu. Úplně se nám to nehodí, potřebovali bychom hrát. Nedá se nic dělat,“ dodal Richter.

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Šesták (Rašín), 14. Holčák (Veber), 23. Preussler, 54. Šesták (Holčák) – 11. Oplt (Matějka Jaroslav), 31. Černý (Matějka Jaroslav), 32. Arnold (Matějka Jan). Rozhodčí: Mizera David – Mizera Ladislav, Reichelt Michael. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváků: 70.

Česká Lípa: Brňák – Rašín, Gazsi, Zet, Novák, Holčák, Preussler, Kouřil, Dvořák, Michajličenko, Veber, Krupička, Šesták. Trenér: František Richter.