Minulý týden generální manažer HC Česká Lípa Bohumil Slavíček sportovní redakci Deníku přislíbil, že na všechny tyto otázky odpoví na začátku tohoto týdne. V pondělí však nezvedal telefon a včera jej měl vypnutý úplně…

Nic nového neví ani dosavadní kouč František Richter, který po celou minulou sezonu působil v roli asistenta. Nejprve působil po boku Jaromíra Carvana, poté byl jeho kolegou Miloš Pecka. „Já vlastně ani nevím, jestli u týmu dospělých zůstávám nebo ne…,“ říká František Richter v krátkém rozhovoru.

Jak to? Vy nejste s manažerem klubu Slavíčkem v kontaktu?
Ne, a už hodně dlouho jsme spolu nemluvili…

Ale proč…?
Protože se mi už od května neozval. Vážně nevím, co je v týmu nového.

Ale uplynulá sezona pro vaše mužstvo, coby nováčka druholigové soutěže dopadla dobře, že?
To ano, sezona pro nás skončila dokonce velmi dobře. Tedy alespoň po té herní stránce, kdy jsme to dotáhli až do čtvrtfinále. Jak to dopadlo po stránce druhé, to musí zhodnotit někdo jiný.

Máte tím na mysli dubnovou změnu ve vedení klubu a převedení druholigové licence ze společnosti HC Svárov na HC Česká Lípa? Bývalý předseda Jiří Hau dokonce přiznal, že klub má dluhy.
Promiňte, ale já se k tomu nechci vyjadřovat. Nejsem v této věci kompetentní osoba.

Dobře, chápu. Ale přece jen: je dost zvláštní, že jste s manažerem Slavíčkem, s nímž jste loni do Lípy společně přišel, dodneška nepromluvil ani slovo. Přitom další sezona se rychle blíží.
Máte pravdu, je to zvláštní, že se dodnes ještě ani pořádně neví, kdo bude trenérem, kteří hráči přijdou… (krátké ticho). Prostě je to tak, že českolipský klub má nového jednatele společnosti, kterým je pan Petrů, a ten si zvolil za generálního manažera Bohumila Slavíčka. Takže zřejmě bude hráče a trenéry vybírat jen on…

A vy u týmu pokračovat nechcete?
Víte, já mám na hokej poněkud jiný názor než má pan Slavíček. I z tohoto důvodu si osobně myslím, že českolipské mužstvo dospělých trénovat nebudu.