Uplynulý víkend mladým českolipským hokejistům vyšel skvěle, jednotlivé třídy HC vítězily doma a loupily i na ledech soupeřů.
Osmáci jeli pro body do Teplic. Vítězný prapor držela jindy podceňovaná třetí lajna, která v utkání nasázela soupeři většinu branek. Kromě střeleckého trápení ve druhé třetině měli osmáci otěže pevně v rukou a po slušném výkonu si odvezli „povinné“ vítězství 6:2. Zlepšený výkon třetí lajny potěšil nejen trenéry a je příslibem do další části soutěže.
Sedmá a šestá třída nehrály, neboť se soupeř pro marodku hráčů omluvil.
Čtvrtá třída nastoupila v Teplicích. Po předchozích třech porážkách a jedné remíze bylo utkání pro čtvrťáky velmi důležité. „Kluci skvěle zabojovali, hodně bruslili a napadali, doslova vydřeli vítězství 2:0, přičemž nevyužili dalších snad pět dobrých brankových příležitostí,“ říkal předseda HC Č. Lípa Jiří Hau.
Spojená českolipsko-roudnická třetí třída si po Děčínu, kterému minulý víkend nasázela 27 branek, smlsla i na třetí třídě Litoměřic – 29:0. „Co dokáže v minihokeji s družstvem udělat několik našich sebevědomých a dobře bruslících třeťáčků, kteří už pravidelně hrající i na celém hřišti v utkáních za čtvrtou třídu, to byl malý hokejový koncert.“
Druháci hostili na litoměřickém ledě celek Děčína. „Jednalo o pěkně ostrý souboj. Soupeř v přípravných utkáních v září a říjnu utrpěl dvě porážky, bylo znát že v tomto mistráku chtěl uspět za každou cenu,“ všiml si Jiří Hau. „Zvlášť ze strany trenéra a vedoucího děčínského mužstva šlo o vyhecované utkání na samé hranici ba dokonce za hranicí slušného chování.“ V utkání se hodně dařilo oběma gólmanům. „Byť naši malí přestříleli soupeře 24:12, ještě dvě minuty před koncem se hrálo na minihokej neskutečných 0:0.“ Zápas rozhodl minutu a 40 vteřin před koncem českolipský Bergr.
„Hodně cenná jsou vítězství zejména druhé a čtvrté třídy, protože si je kluci doslova vydupali z ledu,“ uvedl na závěr předseda Jiří Hau.

Další zprávy z regionu najdete zde